Konkwista (drabble)

Postanowił być szczęśliwszy. Nie lepszy, bo najlepszy był.

Wiedział wszystko, znał świat, ludzi i ich kochał.

I dlatego cierpiał, a chciał być szczęśliwy.

Rozpalił stosy dla złych, walczył mieczem i słowem. Strzelał.

Nawracał (głównie siłą) i wiedział, że grzesznych czyni lepszymi.

Czuł dreszcz rozkoszy. Szczęście misji.

A ponieważ był najmądrzejszy nie pytał ofiar, czy chcą zmian.

Przecież wiedział lepiej.

Budował obozy resocjalizacyjne, uczył patriotyzmu, idei i historii.

Tej właściwej.

Aż został doceniony. Otrzymał z rąk najwyższej władzy świeckiej i duchowej order św. Józefa.

I stał się szczęśliwy.

Nie chciał słyszeć, że normalni dodawali do nazwy orderu pewne nazwisko z Rosji.

Średnia ocena: 2.8  Głosów: 20

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (116)

  • Targówek 27.03.2021

    To już jakaś obsesja w jechaniu po prawicy w tekstach?

  • pansowa 27.03.2021

    Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje.

  • Mess 27.03.2021

    Tekst fajny mnie rozbawił zostawiam 5?

  • pansowa 27.03.2021

    Taka prawda.
    To powinien być tylko folklor, a w tym chorym kraju urasta do rangi cnoty i chwały.

  • Shogun 27.03.2021

    Heh, dobre, pośmiać się można z rana... przez łzy... ;)

  • pansowa 27.03.2021

    Jak widać oszołom dostał piany.
    I fajnie :)

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa oj, już od dobrych kilku dni :)

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Mało widziałem, bo w tygodniu praca po 12 godzin.
    Oczywiście przy szparagach :)))

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa to dobrze, że mało widziałeś, bo przy tym co tu wypisywane było, to lepiej już coś pożytecznego przy szparagach robić ;)
    Jam niestety widział wiele, bo ostatnio jako yntelygent robię, ja niegodziwy :)))

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Szkoda.
    Ależ miałbym używanie :)))
    Yntelygent powiadasz... tu jest miejsce tylko dla jednego :)))
    Reszta ma kupione dyplomy i stajnie czyści :)

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa nie bój się, jeszcze będą inne okazje, bo pewnie za jakiś czas znowu się odpali :)))
    Ano tak, zapomniałem, a ja tu próbuję "udawać" :)))
    A bo to pewnie komuchy uczyły, a to przekupne, to i sprzedawało :)))
    Żadna praca nie hańbi, a "fizyczni" Bogu są mili ;)))

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Toteż nie mam żadnego poczucia hańby.
    Nikt mi nie odbierze dyplomu i poziomu, choćbym nie wiadomo co robił.
    Najgorsze mentalnie są przypadki, które wartościują ludzi podług pracy.
    Wystarczająco dużo spotkałem mend z dyplomami i świetnych gości po zawodówce.
    A ci, co myślą inaczej to największe oszołomy i lesery.

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa cóż, prawda, w końcu nie wartościuje się człeka za to co robi, a co najwyżej jak robi, ale przede wszystkim wartościuje się za to jaki człek jest.

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Ta oczywista oczywistość nie dociera do naszego yntelygenta.

  • IgaIga 27.03.2021

    :D

  • pansowa 27.03.2021

    Rozwinęła byś się chociaż trochę :)))

  • IgaIga 27.03.2021

    Ja to się już raczej zwijam ?

  • pansowa 27.03.2021

    Zawsze podziwiałem Twój optymizm.

  • Onyx 27.03.2021

    No, fajowe, ubawiłam się

  • pansowa 27.03.2021

    Jak uncle bens.
    Słodko - kwaśne.

  • Onyx 27.03.2021

    Heh

  • Dobrze napisane; a finał w inteligentny sposób dowcipny. Obniżam jednak oceną; gdyż ten utwór to atak personalny na inna osobę. Pozdrawiam 4

  • Akwadar 27.03.2021

    Większość tekstów można uznać za jakiś atak personalny...

  • Akwadar przynajmniej jeśli chodzi o Sowę i Celinę.

  • pansowa 27.03.2021

    Znaczy dobrze napisane skoro wiesz o kogo chodzi :)
    Dzięki.

  • Celina 27.03.2021

    Marku, szczerze? Widziałeś jakiś mój tekst o tym socjopacie? Więc raczej mój nick omijaj. Co do tego barana, masz rację.

  • pansowa 27.03.2021

    Celina A kto tu mówi, że to o tobie?
    Rozpoznałeś się? :)))

  • Celina 27.03.2021

    A gdzie ja napisałem, że o mnie? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ty coś sugerujesz.

  • pansowa 27.03.2021

    Celina A to widać jak oszołoma ruszyło.
    Dawno u mnie nie śmieciłeś :)))

  • Celina 27.03.2021

    Napisałem ci komentarz, że spadłeś do poziomu podstawówki, a pisałeś już teksty godne wyższych klas gimbazy, a może nawet liceum. Tyle.

  • pansowa 27.03.2021

    Celina Jaki sędzia - taki wyrok, więc żegnam :)))

  • Akwadar 27.03.2021

    Podobuje mnie się...

  • Tjeri 27.03.2021

    Hihi, a czytając, nie wierzyłam, że da się to jakoś zmyślnie spuentować ?.
    Dobre.

  • Tjeri 27.03.2021

    A! Ale w opisie brakuje pogardy dla ludzi (ostatnio pisał jakie to leniwe i wstrętne są salowe) i nienawiści do wszelkiej inności. Bo samo nawracanie, nawet nachalne i wbrew woli (nawracanych) można by nawet powiedzieć, że jest w dobrej wierze (choć skutek odwrotny). Zaś pogarda i nienawiść do każdego, kto myśli inaczej – to jest zło.

  • pansowa 27.03.2021

    Tjeri Zgadza się Tjeri, ale w 100 się musiałem zmieścić.

  • Celina 27.03.2021

    To jest napisane na poziomie wyróżniającego się ucznia ósmej klasy podstawówki. Niczym więcej się nie wyróżnia.

  • Akwadar 27.03.2021

    Masz prawo do swego zdania...

  • Celina 27.03.2021

    To nie opinia, to wyrok.

  • Akwadar 27.03.2021

    Celina możesz tak uważać...

  • Mess 27.03.2021

    Sędziowie byli źle wybrani więc wyrok nieważny ?

  • pansowa 27.03.2021

    Ruszyło biedaka, a już tyle cicho siedział :)))

  • Baba Szora 27.03.2021

    Zabawne :-)

  • pansowa 27.03.2021

    Postać zabawna to musi być zabawnie :)

  • laura123 27.03.2021

    Słabo napisany tekst. Bez polotu.

  • pansowa 27.03.2021

    Nie interesuje mnie pani zdanie.

  • laura123 27.03.2021

    Nie musi. To tylko komentarz.

  • pansowa 27.03.2021

    Który też mnie nie interesuje.
    A z komentarzami nie bywam u pani i oczekuję tego samego.
    Polecam zająć się tekstami przybocznego.

  • laura123 27.03.2021

    Nie interesują mnie twoje oczekiwania, to portal literacki i komentarze piszę gdzie chcę. Gdyby to był twój portal, to bym wcale nie pisała, ale na szczęście tak nie jest, więc korzystam z przysługujących mi praw.

    A tekst bardzo niskich lotów, by nie rzec - prymitywny.

  • Baba Szora 27.03.2021

    laura123 Nie rozumiem dlaczego za kazdym razem prowokujesz kłótnie??? I uzywasz takich dosadnych slow??? Nikt nie jest wdzieczny za TAKIE opinie bo sa krzywdzace i stronnicze.

  • pansowa 27.03.2021

    laura123 Męczy mnie pani.
    A kwestią zasad i kultury jest nie wchodzenie tam,. gdzie mnie nie chcą.
    I być w porządku, bo ja nie wchodzę i nie oceniam pani tworów.
    Żegnam.

  • pansowa 27.03.2021

    Baba Szora W tej grupie opowijskiej to norma.
    Na szczęście ta grupa wybitnych inteligentów i twórców to wszystkie trzy persony.

  • Baba Szora 27.03.2021

    Niskich lotow i prymitywne sa takie wlasnie komentarze, Laura. Nic nie wnosza, poza przeswiadczeniem, ze robisz to celowo i zlosliwie.

  • pansowa 27.03.2021

    Oni wszyscy piszą inteligentnie i z talentem.
    Tylko jakoś się chyba w tym tekście odnaleźli, stąd taki atak :)

  • laura123 27.03.2021

    Baba Szora u ciebie jeszcze nie byłam...

  • pansowa 27.03.2021

    laura123 Jeszcze tu?

  • Baba Szora 27.03.2021

    laura123 Zapraszam. Ale jak mi napiszesz ze to prymitywne i niskich lotow to nie pomozesz mi sie czegokolwiek nauczyc. A zakladam ze nie chcesz ludzi dolowac, a im pomagac, prawda?

  • pansowa 27.03.2021

    Baba Szora :)))
    Jasne :)))

  • Angela 27.03.2021

    pansowa no i się zaczyna : )
    A tekst prawdziwy i wywołał uśmiech. Gorzki bo gorzki, ale zawsze.

  • pansowa 27.03.2021

    Angela Wiedziałem też, że wywoła do tablicy naszą trójcę przenajświętszą.
    Nie zawiodłem się :)

  • laura123 27.03.2021

    Poza tym, co w tym tekście jest wybitnego? Nic!

    To tak jakby jakiś napruty gość na wiejskiej zabawie, łapał dziewczyny za kolana, a one zdegustowane uciekały... a on z uporem maniaka za nimi chodził.
    Z takiego tylko śmiech na sali... Gdyby to napisał ktoś, kto zaczyna przygodę z piórem, to by jeszcze uszło, ale dla takiej internetowej sławy, to kompromitacja.

  • pansowa 27.03.2021

    Jezu, gumka w majtkach pani puściła, czy podpaska? (o ile jeszcze pani potrzebna)

  • laura123 27.03.2021

    No, wieś się kłania...

  • pansowa 27.03.2021

    laura123 No to proszę spadać do miasta i tyle.

  • Akwadar 27.03.2021

    Puchacz, miastowy słoik ci przygania

  • pansowa 27.03.2021

    Akwadar Strasznie mi się wstyd zrobiło...

  • Akwadar 27.03.2021

    pansowa ludzie ze wsi zawsze gorsi...

  • Mess 27.03.2021

    Ludzie wystarczy już... jednym się podoba innym nie ?‍♂️ dla jednych jest śmieszny i prawdziwy dla innych "żałosny " możemy na tym skończyć czy dalej swoje wojeny będziecie toczyć??‍♂️

  • pansowa 27.03.2021

    Przecie nie ja wlazłem z wojenką pod własny tekst :)))
    Ruszyło ich i tyle.

  • Baba Szora 27.03.2021

    Zgadzam się - i jaka to antyreklama dla opowi. Dziwie sie, ze admin nigdy nic z tym nie robi :-{

  • Shogun 27.03.2021

    Się zaczęło kurła... ?

  • pansowa 27.03.2021

    Tylko laurki sie nie spodziewałem.
    Raczej trzymała się niepisanej zasady.

  • Akwadar 27.03.2021

    No co?! Mieszkam na wsi, więc ujmuję się za tych "podludzi" ze wioski.

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa trzymała, ale puściła chyba.

  • pansowa 27.03.2021

    Akwadar Broń, bo mnie zawekują!

  • Shogun 27.03.2021

    Akwadar to się chwali! "Wsiowi" powinni trzymać się razem ;)

  • Akwadar 27.03.2021

    Shogun ja tylko mieszkam i też nie zawsze, ale znam ludzi z wioski i są to fantastyczni, inteligentni w większości ciężko pracujące osoby. Szacunku trochę się domagam!

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun No taka dziura u mnie.ze dwieście tys. mieszkańców, a rynku uprawiają szparagi, a stajnie zajmują plac przed katedrą.

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa ja tyż ze wsi, i bronił będę własną piersią! ;)

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Wsiowi, trzymajmy się razem!!!

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa 20k? Toż to miasto! U mnie stówki nawet nie ma ;)

  • IgaIga 27.03.2021

    Akwadar - o to to!!!

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Jakie tam miasto?
    Dzikie pola szkieletczyzny pomiędzy blokami.

  • Shogun 27.03.2021

    Akwadar dobrze prawisz Wodniaku, nie taka wieś straszna jak ją malują :)

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Ee tam...
    Jak widzisz, w ustach miastowego wsiowy to najgorsza obelga.

  • Angela 27.03.2021

    A ja się zastanawiam jakie to ma znaczenie, ze wsi czy miasta? Wszędzie są ludzie mądrzy i głupi,
    dobrzy i źli. Wkur...mnie te podziały i docinki.

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa a ja tam ze wsi i się chwałę, o! ;)

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Czyli wieś z Ciebie wyłazi jak i ze mnie :)))

  • Akwadar 27.03.2021

    Nie jestem ze wsi, znam wieś od niecałej dekady, ale dla mnie żadna różnica, jedynie swobodniej się żyje na wiosce. Najgorsi to flancowane mieszczuchy...

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa jam z tego dumny jest jak i Ty ;)

  • pansowa 27.03.2021

    Akwadar Wodniak, przecież nie ma żadnego znaczenia skąd kto pochodzi.
    Nikt nie potrzebuje się z tego usprawiedliwiać.
    Tutaj ma pisać.
    Lepiej, albo gorzej.

  • pansowa 27.03.2021

    Shogun Ja mieszkałem i pracowałem w wiejskiej szkole dwa lata.
    Uważam ten czas za jeden z najlepszych dla mnie.

  • Akwadar 27.03.2021

    pansowa wkurza mnie takie określenie "wieś się odezwała", w czym jest gorsza ta wieś?

  • Shogun 27.03.2021

    pansowa dobrze jest czytać takie słowa. To znaczy, że jeszcze nie wszyscy skażeni przez stereotypy.

  • pansowa 27.03.2021

    Akwadar Miastowe uznały, że gorsza i już.
    Nie zachodź w pałę :)

  • Akwadar 27.03.2021

    pansowa kuźwa, nie ruszają dupy z bloku i nie wiedzą, jak dzisiejsza wieś wygląda.
    Nie zachodzę, bo i po co...

  • pansowa 27.03.2021

    Akwadar Czasami ruszą.
    Bułkę przez bibułkę i grają światłą integrację z ludem.
    A w duchu... no, czytaliśmy właśnie.
    Pogarda i pejoratyw.

  • laura123 27.03.2021

    Tu nie miało co ruszyć. Tylko do tekstu się odniosłam i szał ciał... Pozdrawiam.

  • pansowa 27.03.2021

    A ja żegnam po raz kolejny.

  • Angela 27.03.2021

    To trzeba było się odnieść i sobie iść.

  • pansowa 27.03.2021

    Angela Ale ja się nie odnoszę do tekstów tej pani!

  • Angela 27.03.2021

    pansowa To do Laury było, aleś mnie ubiegł.

  • pansowa 27.03.2021

    Angela Wiem, to było przypomnienie dla tej pani poprzez odpowiedź dla Ciebie :)))

  • Angela 27.03.2021

    pansowa acha : )

  • Jacom JacaM 28.03.2021

    :-)

  • pansowa 28.03.2021

    :)

  • Keraj 02.04.2021

    Dyplom to ty może masz, ale poziom jak na człowieka wykształconego , to jak bym widział dzisiejszych lewych celebrytów co się wypowiadają na wszystkie tematy, a nic nie wiedzą, robiąc to pod głupią publikę lewactwa

  • Keraj 02.04.2021

    Duża większość ludzi ma dyplom i z tym się nie obnosi jak ty historyku za dychę

  • pansowa 02.04.2021

    Kto cię wystugał głębiu?
    Już któryś raz do mnie przyłazisz,
    Czyli wiadomo czyj ty jesteś klon.

  • pansowa 02.04.2021

    Co ma do tego wiersza dyplom świrze?

  • pansowa 02.04.2021

    *drabble

  • Dead_Dog 10.04.2021

    Autor cierpi na obsesję. Nic tylko miecz i stosy. A stosy palili głównie protestanci. Tam, gdzie oni weszli, znikała rdzenna ludność. Tam, gdzie wchodzili katolicy, choć nieświęci, miejscowa ludność była włączana w budowę nowego ładu. Dlatego w Ameryce południowej nadal żyją Indianie lub potomkowie Indian i białych, a w Ameryce Północnej resztki Indian żyją w rezerwatach. Wiem, że upraszczam sprawę, i wcale nie pochwalam pazerności i okrucieństwa bez względu na wyznanie. Ale tak to wygląda w ogólnym rozrachunku.

  • pansowa 10.04.2021

    Dead_Dog Tak, jak ta ludność Indian została wciągnięta do nowego ładu?
    Nie pieprz mi tu celinka swoich farmazonów z tyłka.
    Ze 100 mln spadek na 5 jako włączeni w budowę? :)))
    Nadajesz się idealnie na tego budowniczego razem z tubylcami.

  • Dead_Dog 10.04.2021

    pansowa jesteś ordynarnym burakiem. Chętnie bym ci wpierdolił, ty kozaku internetowy. Odważy, bo na odległość. Chuj ci w dupę, cioto.

  • SwanSong 11.04.2021

    Dead_Dog
    Jesteś tak inteligentny, jak przedmioty z twojego awatara :)
    A twoje fantazje seksualne zostaw dla siebie.

  • pansowa 11.04.2021

    Dead_Dog Popłynąłeś jak zwykle.
    Długo to nie trwało/

  • Dead_Dog 10.04.2021

    Odważny

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania