Konkwista (drabble)
Postanowił być szczęśliwszy. Nie lepszy, bo najlepszy był.
Wiedział wszystko, znał świat, ludzi i ich kochał.
I dlatego cierpiał, a chciał być szczęśliwy.
Rozpalił stosy dla złych, walczył mieczem i słowem. Strzelał.
Nawracał (głównie siłą) i wiedział, że grzesznych czyni lepszymi.
Czuł dreszcz rozkoszy. Szczęście misji.
A ponieważ był najmądrzejszy nie pytał ofiar, czy chcą zmian.
Przecież wiedział lepiej.
Budował obozy resocjalizacyjne, uczył patriotyzmu, idei i historii.
Tej właściwej.
Aż został doceniony. Otrzymał z rąk najwyższej władzy świeckiej i duchowej order św. Józefa.
I stał się szczęśliwy.
Nie chciał słyszeć, że normalni dodawali do nazwy orderu pewne nazwisko z Rosji.
Komentarze (116)
To już jakaś obsesja w jechaniu po prawicy w tekstach?
Jesteś głupszy, niż ustawa przewiduje.
Tekst fajny mnie rozbawił zostawiam 5?
Taka prawda.
To powinien być tylko folklor, a w tym chorym kraju urasta do rangi cnoty i chwały.
Heh, dobre, pośmiać się można z rana... przez łzy... ;)
Jak widać oszołom dostał piany.
I fajnie :)
pansowa oj, już od dobrych kilku dni :)
Shogun Mało widziałem, bo w tygodniu praca po 12 godzin.
Oczywiście przy szparagach :)))
pansowa to dobrze, że mało widziałeś, bo przy tym co tu wypisywane było, to lepiej już coś pożytecznego przy szparagach robić ;)
Jam niestety widział wiele, bo ostatnio jako yntelygent robię, ja niegodziwy :)))
Shogun Szkoda.
Ależ miałbym używanie :)))
Yntelygent powiadasz... tu jest miejsce tylko dla jednego :)))
Reszta ma kupione dyplomy i stajnie czyści :)
pansowa nie bój się, jeszcze będą inne okazje, bo pewnie za jakiś czas znowu się odpali :)))
Ano tak, zapomniałem, a ja tu próbuję "udawać" :)))
A bo to pewnie komuchy uczyły, a to przekupne, to i sprzedawało :)))
Żadna praca nie hańbi, a "fizyczni" Bogu są mili ;)))
Shogun Toteż nie mam żadnego poczucia hańby.
Nikt mi nie odbierze dyplomu i poziomu, choćbym nie wiadomo co robił.
Najgorsze mentalnie są przypadki, które wartościują ludzi podług pracy.
Wystarczająco dużo spotkałem mend z dyplomami i świetnych gości po zawodówce.
A ci, co myślą inaczej to największe oszołomy i lesery.
pansowa cóż, prawda, w końcu nie wartościuje się człeka za to co robi, a co najwyżej jak robi, ale przede wszystkim wartościuje się za to jaki człek jest.
Shogun Ta oczywista oczywistość nie dociera do naszego yntelygenta.
:D
Rozwinęła byś się chociaż trochę :)))
Ja to się już raczej zwijam ?
Zawsze podziwiałem Twój optymizm.
No, fajowe, ubawiłam się
Jak uncle bens.
Słodko - kwaśne.
Heh
Dobrze napisane; a finał w inteligentny sposób dowcipny. Obniżam jednak oceną; gdyż ten utwór to atak personalny na inna osobę. Pozdrawiam 4
Większość tekstów można uznać za jakiś atak personalny...
Akwadar przynajmniej jeśli chodzi o Sowę i Celinę.
Znaczy dobrze napisane skoro wiesz o kogo chodzi :)
Dzięki.
Marku, szczerze? Widziałeś jakiś mój tekst o tym socjopacie? Więc raczej mój nick omijaj. Co do tego barana, masz rację.
Celina A kto tu mówi, że to o tobie?
Rozpoznałeś się? :)))
A gdzie ja napisałem, że o mnie? Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ty coś sugerujesz.
Celina A to widać jak oszołoma ruszyło.
Dawno u mnie nie śmieciłeś :)))
Napisałem ci komentarz, że spadłeś do poziomu podstawówki, a pisałeś już teksty godne wyższych klas gimbazy, a może nawet liceum. Tyle.
Celina Jaki sędzia - taki wyrok, więc żegnam :)))
Podobuje mnie się...
Hihi, a czytając, nie wierzyłam, że da się to jakoś zmyślnie spuentować ?.
Dobre.
A! Ale w opisie brakuje pogardy dla ludzi (ostatnio pisał jakie to leniwe i wstrętne są salowe) i nienawiści do wszelkiej inności. Bo samo nawracanie, nawet nachalne i wbrew woli (nawracanych) można by nawet powiedzieć, że jest w dobrej wierze (choć skutek odwrotny). Zaś pogarda i nienawiść do każdego, kto myśli inaczej – to jest zło.
Tjeri Zgadza się Tjeri, ale w 100 się musiałem zmieścić.
To jest napisane na poziomie wyróżniającego się ucznia ósmej klasy podstawówki. Niczym więcej się nie wyróżnia.
Masz prawo do swego zdania...
To nie opinia, to wyrok.
Celina możesz tak uważać...
Sędziowie byli źle wybrani więc wyrok nieważny ?
Ruszyło biedaka, a już tyle cicho siedział :)))
Zabawne :-)
Postać zabawna to musi być zabawnie :)
Słabo napisany tekst. Bez polotu.
Nie interesuje mnie pani zdanie.
Nie musi. To tylko komentarz.
Który też mnie nie interesuje.
A z komentarzami nie bywam u pani i oczekuję tego samego.
Polecam zająć się tekstami przybocznego.
Nie interesują mnie twoje oczekiwania, to portal literacki i komentarze piszę gdzie chcę. Gdyby to był twój portal, to bym wcale nie pisała, ale na szczęście tak nie jest, więc korzystam z przysługujących mi praw.
A tekst bardzo niskich lotów, by nie rzec - prymitywny.
laura123 Nie rozumiem dlaczego za kazdym razem prowokujesz kłótnie??? I uzywasz takich dosadnych slow??? Nikt nie jest wdzieczny za TAKIE opinie bo sa krzywdzace i stronnicze.
laura123 Męczy mnie pani.
A kwestią zasad i kultury jest nie wchodzenie tam,. gdzie mnie nie chcą.
I być w porządku, bo ja nie wchodzę i nie oceniam pani tworów.
Żegnam.
Baba Szora W tej grupie opowijskiej to norma.
Na szczęście ta grupa wybitnych inteligentów i twórców to wszystkie trzy persony.
Niskich lotow i prymitywne sa takie wlasnie komentarze, Laura. Nic nie wnosza, poza przeswiadczeniem, ze robisz to celowo i zlosliwie.
Oni wszyscy piszą inteligentnie i z talentem.
Tylko jakoś się chyba w tym tekście odnaleźli, stąd taki atak :)
Baba Szora u ciebie jeszcze nie byłam...
laura123 Jeszcze tu?
laura123 Zapraszam. Ale jak mi napiszesz ze to prymitywne i niskich lotow to nie pomozesz mi sie czegokolwiek nauczyc. A zakladam ze nie chcesz ludzi dolowac, a im pomagac, prawda?
Baba Szora :)))
Jasne :)))
pansowa no i się zaczyna : )
A tekst prawdziwy i wywołał uśmiech. Gorzki bo gorzki, ale zawsze.
Angela Wiedziałem też, że wywoła do tablicy naszą trójcę przenajświętszą.
Nie zawiodłem się :)
Poza tym, co w tym tekście jest wybitnego? Nic!
To tak jakby jakiś napruty gość na wiejskiej zabawie, łapał dziewczyny za kolana, a one zdegustowane uciekały... a on z uporem maniaka za nimi chodził.
Z takiego tylko śmiech na sali... Gdyby to napisał ktoś, kto zaczyna przygodę z piórem, to by jeszcze uszło, ale dla takiej internetowej sławy, to kompromitacja.
Jezu, gumka w majtkach pani puściła, czy podpaska? (o ile jeszcze pani potrzebna)
No, wieś się kłania...
laura123 No to proszę spadać do miasta i tyle.
Puchacz, miastowy słoik ci przygania
Akwadar Strasznie mi się wstyd zrobiło...
pansowa ludzie ze wsi zawsze gorsi...
Ludzie wystarczy już... jednym się podoba innym nie ?♂️ dla jednych jest śmieszny i prawdziwy dla innych "żałosny " możemy na tym skończyć czy dalej swoje wojeny będziecie toczyć??♂️
Przecie nie ja wlazłem z wojenką pod własny tekst :)))
Ruszyło ich i tyle.
Zgadzam się - i jaka to antyreklama dla opowi. Dziwie sie, ze admin nigdy nic z tym nie robi :-{
Się zaczęło kurła... ?
Tylko laurki sie nie spodziewałem.
Raczej trzymała się niepisanej zasady.
No co?! Mieszkam na wsi, więc ujmuję się za tych "podludzi" ze wioski.
pansowa trzymała, ale puściła chyba.
Akwadar Broń, bo mnie zawekują!
Akwadar to się chwali! "Wsiowi" powinni trzymać się razem ;)
Shogun ja tylko mieszkam i też nie zawsze, ale znam ludzi z wioski i są to fantastyczni, inteligentni w większości ciężko pracujące osoby. Szacunku trochę się domagam!
Shogun No taka dziura u mnie.ze dwieście tys. mieszkańców, a rynku uprawiają szparagi, a stajnie zajmują plac przed katedrą.
pansowa ja tyż ze wsi, i bronił będę własną piersią! ;)
Shogun Wsiowi, trzymajmy się razem!!!
pansowa 20k? Toż to miasto! U mnie stówki nawet nie ma ;)
Akwadar - o to to!!!
Shogun Jakie tam miasto?
Dzikie pola szkieletczyzny pomiędzy blokami.
Akwadar dobrze prawisz Wodniaku, nie taka wieś straszna jak ją malują :)
Shogun Ee tam...
Jak widzisz, w ustach miastowego wsiowy to najgorsza obelga.
A ja się zastanawiam jakie to ma znaczenie, ze wsi czy miasta? Wszędzie są ludzie mądrzy i głupi,
dobrzy i źli. Wkur...mnie te podziały i docinki.
pansowa a ja tam ze wsi i się chwałę, o! ;)
Shogun Czyli wieś z Ciebie wyłazi jak i ze mnie :)))
Nie jestem ze wsi, znam wieś od niecałej dekady, ale dla mnie żadna różnica, jedynie swobodniej się żyje na wiosce. Najgorsi to flancowane mieszczuchy...
pansowa jam z tego dumny jest jak i Ty ;)
Akwadar Wodniak, przecież nie ma żadnego znaczenia skąd kto pochodzi.
Nikt nie potrzebuje się z tego usprawiedliwiać.
Tutaj ma pisać.
Lepiej, albo gorzej.
Shogun Ja mieszkałem i pracowałem w wiejskiej szkole dwa lata.
Uważam ten czas za jeden z najlepszych dla mnie.
pansowa wkurza mnie takie określenie "wieś się odezwała", w czym jest gorsza ta wieś?
pansowa dobrze jest czytać takie słowa. To znaczy, że jeszcze nie wszyscy skażeni przez stereotypy.
Akwadar Miastowe uznały, że gorsza i już.
Nie zachodź w pałę :)
pansowa kuźwa, nie ruszają dupy z bloku i nie wiedzą, jak dzisiejsza wieś wygląda.
Nie zachodzę, bo i po co...
Akwadar Czasami ruszą.
Bułkę przez bibułkę i grają światłą integrację z ludem.
A w duchu... no, czytaliśmy właśnie.
Pogarda i pejoratyw.
Tu nie miało co ruszyć. Tylko do tekstu się odniosłam i szał ciał... Pozdrawiam.
A ja żegnam po raz kolejny.
To trzeba było się odnieść i sobie iść.
Angela Ale ja się nie odnoszę do tekstów tej pani!
pansowa To do Laury było, aleś mnie ubiegł.
Angela Wiem, to było przypomnienie dla tej pani poprzez odpowiedź dla Ciebie :)))
pansowa acha : )
:-)
:)
Dyplom to ty może masz, ale poziom jak na człowieka wykształconego , to jak bym widział dzisiejszych lewych celebrytów co się wypowiadają na wszystkie tematy, a nic nie wiedzą, robiąc to pod głupią publikę lewactwa
Duża większość ludzi ma dyplom i z tym się nie obnosi jak ty historyku za dychę
Kto cię wystugał głębiu?
Już któryś raz do mnie przyłazisz,
Czyli wiadomo czyj ty jesteś klon.
Co ma do tego wiersza dyplom świrze?
*drabble
Autor cierpi na obsesję. Nic tylko miecz i stosy. A stosy palili głównie protestanci. Tam, gdzie oni weszli, znikała rdzenna ludność. Tam, gdzie wchodzili katolicy, choć nieświęci, miejscowa ludność była włączana w budowę nowego ładu. Dlatego w Ameryce południowej nadal żyją Indianie lub potomkowie Indian i białych, a w Ameryce Północnej resztki Indian żyją w rezerwatach. Wiem, że upraszczam sprawę, i wcale nie pochwalam pazerności i okrucieństwa bez względu na wyznanie. Ale tak to wygląda w ogólnym rozrachunku.
Dead_Dog Tak, jak ta ludność Indian została wciągnięta do nowego ładu?
Nie pieprz mi tu celinka swoich farmazonów z tyłka.
Ze 100 mln spadek na 5 jako włączeni w budowę? :)))
Nadajesz się idealnie na tego budowniczego razem z tubylcami.
pansowa jesteś ordynarnym burakiem. Chętnie bym ci wpierdolił, ty kozaku internetowy. Odważy, bo na odległość. Chuj ci w dupę, cioto.
Dead_Dog
Jesteś tak inteligentny, jak przedmioty z twojego awatara :)
A twoje fantazje seksualne zostaw dla siebie.
Dead_Dog Popłynąłeś jak zwykle.
Długo to nie trwało/
Odważny
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania