LBnD -5 Miejsce poza czasem

W miejscu poza czasem czeka na mnie brodaty facet w długim płaszczu i wełnianej czapce. Wygląda dziwnie znajomo. Chyba mieliśmy już wątpliwą przyjemność.

– Jeszcze nie jestem gotowa – mówię buntowniczo. – Nie zrobiłam połowy rzeczy, które miałam zrobić.

– Wiem – kiwa głową. – Dlatego tu jesteśmy.

– Nie zdążyłam! – bronię się rozpaczliwie. – Dlaczego nie dajecie wszystkim tyle samo czasu i takich samych szans?

– Polityka tych z góry – prycha, wzruszając ramionami. – Mnie w to nie mieszaj.

– Możesz coś zrobić? – pytam żałośnie.

– No, niech ci będzie. Dam ci więcej czasu. Talent już masz. Wiesz, czego chcę w zamian.

Wstaje i odchodzi, dostojnie zamiatając za sobą ziemię ogonem.

Następne częściLBnD -6 Rysa pod światło

Średnia ocena: 4.6  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (32)

  • andrew24 3 miesiące temu

    Z ogarkiem,
    nie świeczką
    po ziemi chodzimy.

    Czas pokaże,
    czy się obudzimy

    Pozdrawiam serdecznie 5
    Miłego dnia

  • Cain 3 miesiące temu

    Czyżby w Karczmie Rzym się działa akcja?

  • Domi123 3 miesiące temu

    Nie potwierdzam, nie zaprzeczam :)

  • Asteria 3 miesiące temu

    Domi
    odwróciłaś kota ogonem
    ponoć nikt stamtąd nie przychodzi, sami zapisujemy się na czarna listę :))
    fajnie się czytało

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 3 miesiące temu

    Czego on może chcieć?

  • LBnDrabble 3 miesiące temu

    Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)

  • ireneo 3 miesiące temu

    Raczej do poczytania, ale....
    Tytuł - pięć miejsce poza czasem nie brzmi najlepiej. Może pięć miejsc poza czasem? Alternatywnie - 5. miejsce... To już trzeba czytać jak - piąte miejsce.
    Przyczepię się błędu rzeczowego, dot. czasu. Czas jest, i to bezwzględnie, zawsze i wszędzie gdzie jest autor czy peel. Wynika to z jego istoty jako miary zmian. Jeśli zmiany się nie domonują, albo nie mierzy się ich wówczas czasu "nie ma".
    W tekście jednak facet czeka, a to czekanie jest tu miarą czasu (długo, krótko etc). Powko:)

  • Domi123 3 miesiące temu

    Ireneo, litości, bo się zakrztusiłam ze śmiechu :) Przecież całe to: "LBnD - 5" to jest oznaczenie bitwy/konkursu, w którym ten tekst bierze udział. Tytuł też jest tematem konkursowym. chyba jesteś już na tym portalu od jakiegoś czasu, nie widzisz, że połowa tekstów ma takie oznaczenia?

    Tak czy inaczej dziękuję za wizytę, aż mi się humor z rana poprawił dzięki Tobie :)

  • Haluna 3 miesiące temu

    Wieść głosi że Ireneo dostaje apopleksji przy rozwiązaniu zadań matematycznych bo wszędzie krzyże widzi! Współczuć można tylko takiego defektu psychicznego!

  • ireneo 3 miesiące temu

    Domi
    Fakt wsparcia ze strony hejterskiej debilki powinien martwić, a takie dostałaś.
    Wskazałem błąd ortograficzny, który popełniłaś.
    Przy rzeczowym możesz trwać do czasu osiągnięcia stosownej wiedzy. Przy ortograficznym .... raczej nie winnaś się upierać,
    zwłaszcza w tytule. To niejako wizytówka treści.

  • ireneo 3 miesiące temu

    Haluna
    Do zaprezentowanych wniosków doszlaś pod wpływem łaski ....i pochlonięcia dawki alkoholu, tak z samego rańca? Nawet gdybyś popijała wodą święconą, łepetynę pustoszy, a skutki widać w tekstach, hejterska flanelko😃

    "Haluna 3 tygodnie temu
    Biblię należy interpretować pod wpływem łaski Pańskiej, najlepiej po winie mszalnym święconym"

  • Haluna 3 miesiące temu

    ireneo

    "Ireneo 3 lata temu
    Jestem głupi i nienawidzę kobiet"

  • Haluna 3 miesiące temu

    ireneo I co panie Ireneo, zatkao kakao?

  • ireneo 3 miesiące temu

    Haluna
    "Haluna – profil użytkownika - Opowi.pl
    Biblię należy interpretować pod wpływem łaski Pańskiej, najlepiej po winie mszalnym...."

    Strasznie masz zryty łeb od alkoholu.

  • ireneo 3 miesiące temu

    Haluna
    Jako że baba która dużo ryczy do niczego się nie nadaje, w ew. kontynuacji wkleję link do skrina, albo skrin czasowo umieszczę w swojej metryce w m-ce fotki, hejterska zdefektowana flanelko.

  • Haluna 3 miesiące temu

    ireneo Cierpisz bo cie w krzyżu łupie od dźwiganie tej swojej głupoty panie Ireneo.
    Proszę się nad sobą mocno zastanowić!

  • Haluna 3 miesiące temu

    ireneo Czasowo to się umieść w miejscu odosobnienia i Boga poproś ci mądrość zesłał!

  • ireneo 3 miesiące temu

    Haluna
    taką jak tobie, przymułko?!
    Okazałaś debilność tym ",cytatem" z głupią ripostą. Prostaczka z ciebie i tak się tu prezentujesz.

  • JagVetInte 3 miesiące temu

    XD serio xD

  • zsrrknight 3 miesiące temu

    JagVetInte
    błąd jest taki, że nie powinno być spacji przed piątką. Wtedy byłoby czytelne "minus pięć" xd

  • JagVetInte 3 miesiące temu

    zsrrknight serio się odnosi do tego że można napisać:

    "nie powinno być spacji przed piątką"

    Tymczasem Ireneo: ⬆️

  • Domi123 3 miesiące temu

    O ludzie, to o spację tu się rozchodzi? 🤣

  • JagVetInte 3 miesiące temu

    No chyba tak xD

  • Anonim 3 miesiące temu

    Ja to bym machnął cyrografa, ale że się deklarowałem, ze nie chce iść do nieba, to nie proponują, bo wiedzą, że i tak mnie mają, ja bym prosił o moc w działaniu.

  • Domi123 3 miesiące temu

    Może jeszcze będziesz miał okazję :)

  • Domi123 3 miesiące temu

    Ireneo, duszko, likwiduję tę spację specjalnie dla Ciebie ;)

  • zsrrknight 3 miesiące temu

    no nie wiem czy to dobry deal

  • Domi123 3 miesiące temu

    nikt nie wie :)

  • Notopech 3 miesiące temu

    Domi123, drabelek jest i na temat. Wybacz, że nie rozwinę wątku, chociażbym chciał — czas mnie goni i trzeba zagłosować -:)

  • Domi123 3 miesiące temu

    dziękuję!

  • onasama 3 miesiące temu

    Komentarz żeby ulubić, bo zgubię
    ;)

  • Domi123 3 miesiące temu

    :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania