sąsiedzi mojej matki... Nela Aniela Nusia sąsiadka mojej matki...
„Ludzie, którzy nie potrafią się starzeć to ci sami, którzy nie umieli być młodzi.”
~ Marc Chagall
w poranku widzi szczęście
i czeka
aż czajnik zagwiżdże
przestarzały typ coraz ciszej oddycha
ale chodzi jeszcze
i czeka
aż staruszek zagotuje wodę na herbatę
kostki cukru wyciąga z barku
a kiedy idzie w stronę kuchni
zawsze po drodze trąca plastikowe rumianki
przypięte do drzwi już wyblakłe i
bezgłośne tak jak ona
i czeka
co dzień na dotyk życia
pije minutkę i w ciszy liczy ludzi z kamienicy
tych co odeszli takich pierwszych ludzi
i czeka...
Komentarze (26)
Pasjo↔Jest coś takiego w tym tekście, że trudno wyrazić... tak dziwnie rzekłem:)↔Pozdrawiam:)↔%?:)
Dziękuję za coś takiego? Bo jest w nim całe życie...
Pozdrawiam
"aż zagotuje staruszek wodę na herbatę", moim zdaniem powinno być: "aż staruszek zagotuje wodę na herbatę"...ale i tak z czystym sumieniem daje 5!!!
Dziękuję za zatrzymanie się i uznanie. Poprawione... oczywiście sugestia słuszna jak zawsze,
Miłego dnia
Życie jak oczekiwanie, smutne to, ale prawdziwe.
Pozdrowienia!
Całe życie jest oczekiwaniem... jednemu więcej, drugiemu mniej Ktoś sypnie piaskiem czasu.
Pozdrawiam słonecznie
„w poranku widzi szczęście”
Poranek to początek życia, młodość, obietnica szczęścia.
„i czeka
aż czajnik zagwiżdże”
Oczekiwanie na ważne zdarzenie: pukanie w drzwi, wizytę znajomego, cokolwiek pobudza do życia.
„i czeka...”
Czeka, na co? Na co starzy ludzie czekają? Wydaje się oczywiste, ale może zdarzy się cud: czas popłynie w drugą stronę, powróci młodość. Tutaj przecież nie chodzi o logikę, ale wiarę.
Nie wiem oczywiście ile czasu zabrało pisanie, lecz efekt jest doskonały: każde słowo głęboko przemyślane, każde na swoim miejscu. Gdybyś udzielała korepetycji z poezji, zapisałbym się bez namysłu. ?
Daję pięć i pozdrawiam. ?
☆☆☆☆☆
Aż spąsowiały mnie poliki. Ile pisałam? I tak nikt by nie uwierzył.
W pewnym wieku już się czeka na ostatnią podróż, a każdy poranek jest isrą życia.
Dziękuję za miłe słowa i pozdrawiam.
Też czekam na poranki :) Imienniczka - ze chrztu - Peelki. Także mówią do mnie / na mnie "Nel(a)" :)))
Dziękuję i pozdrawiam
To ta pasja o której myślę?
Kurgan na opowi?!
Czemu nie ma cię ciebie na poemaxie?
KURGAN nie wiem o czym, kim myślisz. I nie mam potrzeby wiedzieć :)
słone paluszki umów się z nim na kolaję... pasujecie do siebie
To nie jest prawdziwy Kurgan, z fake'jkami nie umawiam się na kolację. Ale może ty spróbuj :)
słone paluszki Jest jeszcze jakiś portal poetycki w Polsce, na którym Cię nie było:) ? Respect.
Nie interesuj się Abby, Andy, Chuck i... ☺
słone paluszki :(
Niedobry Chuck.
słone paluszki Jestem z przerwami ;)
słone paluszki słone paluszki A poemax to totalne dno, zostali tam tylko frustraci onanizujący się do lustra...
KURGAN, nigdzie nie jest idealnie. Jeśli chcesz idealnego portalu, to zapraszam do szuflady biurka.
Na każdym portalu autorzy inaczej piszą, dlatego zaglądam w różne miejsca.
Dobra, idem stond, bo zaraz dostanę ochrzan za spam?
słone paluszki a.brudnowski@protonmail.com
KURGAN Nie.
słone paluszki Chciałem zapytać o kilka szczegółów dotyczących portalu, nie to nie. Nie będę się prosił
KURGAN hahahaha hahahaha hahahaha hahahaha
Czy możesz nie pisać do mnie u pasji, bo znając życie, to mnie opierniczy?
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania