Wnuczka Pszczelarza (2)~Budowa uli wujka
Ule zbudowane były z drewna modrzewiowego, miały kształt kwadratu i mieściły w sobie kilkanaście wykładanych ramek. Na tych ramkach pszczoły budowały komórki i zbierały w nich zapasy. Komórki pszczele zawsze są idealne. Jeśli pszczoły chcą wyhodować pracownicę ,trutnia czy matkę komórki różnią się od siebie wielkością. Zaś miód zbierają do każdej z nich nie zważając na wielkość komórek. Dach ula był pokryty papą a ściany były wyłożone sianem i przełożone cienką deską. Na dolnej części ula znajduje się wylotek, gdzie owady mają swoje prywatne drzwi do domu.
~Krótki esej o tym jak pokochałam pszczoły i czego mnie nauczyły~
Pojawi się w kilku częściach.
Zapraszam do czytania :)
Komentarze (6)
"nie zbaczając na wielkość komórek" - nie zważając
Poza tym nadal fajne.
Dziękuję, już poprawiem.
🐝🐝
w sumie bardzo króciutkie, ale jako taka mała dawka ciekawostek/informacji się sprawdza
Dziękuję, jeśli chodzi o więcej informacji będą one podawane w dalszych rozdziałach. Jak byłam dzieckiem wiedziałam jedynie tyle z obserwacji i ciągłego wypytywania wujka. :)
No, w takiej formie ok jest podawanie takich ciekawostek. Jakby to było zwykłe opowiadanie to już gorzej, pozdro
Dziękuję
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania