LBnD (– 4) Ghul czyli trup w stanie nietrzeźwym
Zamknąłem drzwi. Zamknąłem?
Muszę jeszcze raz sprawdzić. Sąsiad mnie słyszał?
Staram się unikać sąsiadów. Nie dlatego że ich nie lubię.
Po prostu nie chcę ich znać.
Patrzę przez Judasza na wspólny korytarz.
Wychodzę na wolną klatkę, po cichu by nie było słychać trzasku butelek.
Obserwują mnie. Gdy wyglądam przez balkon widzę okna ich oczu.
Skierowanych donikąd. Do zewsząd. Do nikogo szczególnego.
Żółte i przejrzałe, zmęczone, nieżywe.
Zapętlone w chomiczym kole, reanimowanym pulsie starości i poczucia braku.
Bezsensowności, wypatrywania gówna na trawniku. Braku perspektyw.
Wstaję rano podłączając do matrixa, logując w rzeczywistości pełnej złudzeń.
Czy tak czuje się człowiek gdy umiera?
Komentarze (17)
Całość bardzo dobra. Ale to zdanie: "Wstaję rano podłączając do matrixa, logując w rzeczywistości pełnej złudzeń." - rozłożyło mnie na łopatki.
Studium socjopatii, a może zwyczajne zmęczenie życiem?
Witaj w bitwie Ghulu.
Dziena 🤘
Cainite głosując czytałem jeszcze raz i wpadło mi do łowy, że tak właśnie się czuję po LSD.
Beloniusz Napisz kiedyś arta, jak weźmiesz. Jestem ciekaw twoich przemyśleń
Wyraźny klimat paranoi i fajny kadr z „oknami ich oczu”. Czyta się to jak duszny film z klatki schodowej. 5.
Hej Ninja C, thx. Pisany pod wpływem dla lepszego wczucia.
Uczucie bycia ciągle obserwowanym, podglądanym okiem Judasza bardzo męczy.
Podoba się tekst :)
Jeszcze jak! Dzięki za zajrzenie
Zaskoczyłeś mnie ciekawie przedstawionym klimatem. Twój utwór daje do myślenia i cieszę się, że bierzesz udział w tej przyjemniej zabawie… Oczywiście dla Ciebie piątka (normalnie byłaby szóstka, ale niestety jej nie da się kliknąć)
Dzięki za miły koment i pozdrawiam Pana Vampira!
Może nic nie czuje, dopóki nie jest za minutę przed wyłączeniem. Euforia 😉
ajajaj!
Cain, no dobra czuję ten stan. 🤗 Na euforię sama czekam. 😆
Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)
O wiele więcej niż drabble czy wykorzystanie tematu - tekst, który po przeczytaniu (trzeba go przeczytać na głos) zostaje na języku, a potem dalej i bardziej. Świetny.
Dziękuję Roma. Choć zalecam nie trzymania go w długo w sobie.
czuć to zaszczucie, a może lepiej napisać autozaszczucie? Dobre drabble
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania