Poprzednie częścilbnd 0 - Wola

LBnD (– 4) Ghul czyli trup w stanie nietrzeźwym

Zamknąłem drzwi. Zamknąłem?

Muszę jeszcze raz sprawdzić. Sąsiad mnie słyszał?

Staram się unikać sąsiadów. Nie dlatego że ich nie lubię.

Po prostu nie chcę ich znać.

 

Patrzę przez Judasza na wspólny korytarz.

Wychodzę na wolną klatkę, po cichu by nie było słychać trzasku butelek.

Obserwują mnie. Gdy wyglądam przez balkon widzę okna ich oczu.

Skierowanych donikąd. Do zewsząd. Do nikogo szczególnego.

Żółte i przejrzałe, zmęczone, nieżywe.

 

Zapętlone w chomiczym kole, reanimowanym pulsie starości i poczucia braku.

Bezsensowności, wypatrywania gówna na trawniku. Braku perspektyw.

Wstaję rano podłączając do matrixa, logując w rzeczywistości pełnej złudzeń.

Czy tak czuje się człowiek gdy umiera?

Następne częściLBnD (-7) Bilet do wczoraj

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (17)

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Całość bardzo dobra. Ale to zdanie: "Wstaję rano podłączając do matrixa, logując w rzeczywistości pełnej złudzeń." - rozłożyło mnie na łopatki.
    Studium socjopatii, a może zwyczajne zmęczenie życiem?
    Witaj w bitwie Ghulu.

  • Cainite 4 miesiące temu

    Dziena 🤘

  • Beloniusz 4 miesiące temu

    Cainite głosując czytałem jeszcze raz i wpadło mi do łowy, że tak właśnie się czuję po LSD.

  • Cainite 4 miesiące temu

    Beloniusz Napisz kiedyś arta, jak weźmiesz. Jestem ciekaw twoich przemyśleń

  • NinjaC 4 miesiące temu

    Wyraźny klimat paranoi i fajny kadr z „oknami ich oczu”. Czyta się to jak duszny film z klatki schodowej. 5.

  • Cain 4 miesiące temu

    Hej Ninja C, thx. Pisany pod wpływem dla lepszego wczucia.

  • Asteria 4 miesiące temu

    Uczucie bycia ciągle obserwowanym, podglądanym okiem Judasza bardzo męczy.
    Podoba się tekst :)

  • Cain 4 miesiące temu

    Jeszcze jak! Dzięki za zajrzenie

  • Vampire Fangs 4 miesiące temu

    Zaskoczyłeś mnie ciekawie przedstawionym klimatem. Twój utwór daje do myślenia i cieszę się, że bierzesz udział w tej przyjemniej zabawie… Oczywiście dla Ciebie piątka (normalnie byłaby szóstka, ale niestety jej nie da się kliknąć)

  • Cain 4 miesiące temu

    Dzięki za miły koment i pozdrawiam Pana Vampira!

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 4 miesiące temu

    Może nic nie czuje, dopóki nie jest za minutę przed wyłączeniem. Euforia 😉

  • Cain 4 miesiące temu

    ajajaj!

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 4 miesiące temu

    Cain, no dobra czuję ten stan. 🤗 Na euforię sama czekam. 😆

  • LBnDrabble 4 miesiące temu

    Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)

  • Roma 4 miesiące temu

    O wiele więcej niż drabble czy wykorzystanie tematu - tekst, który po przeczytaniu (trzeba go przeczytać na głos) zostaje na języku, a potem dalej i bardziej. Świetny.

  • Cainite 4 miesiące temu

    Dziękuję Roma. Choć zalecam nie trzymania go w długo w sobie.

  • zsrrknight 4 miesiące temu

    czuć to zaszczucie, a może lepiej napisać autozaszczucie? Dobre drabble

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania