Poprzednie częścilbnd 0 - Wola

LBnD nr (-1) - Wczoraj

Przecież nie urodziłem się wczoraj.

Moje siwe włosy świadczą o przeżytych latach, a poorana zmarszczkami twarz o doświadczeniu.

Jednak gdy patrzę w lustro, widzę młodego mężczyznę spoglądającego ze zdziwieniem i... - lękiem?

Myślę że on nie chce stać się mną, boi się tego co reprezentuję.

Ale przecież mnie nie zna. Z jego perspektywy jeszcze nie zaistniałem.

Z drugiej strony, ja - patrzę na niego z żalem i zazdrością. Jeszcze tyle ma przed sobą.

Może postąpi inaczej, podejmie inne decyzje? Przyciskam palce do chłodnego zwierciadła. Zaczyna pękać.

Ja już nie mam wyboru. Mówię do niego, krzyczę.

Jednak obawiam się że znów nie usłyszy.

Średnia ocena: 4.9  Głosów: 9

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (23)

  • Grawitacja 7 miesięcy temu

    Dobre, konkretne i emocjonalne.
    Lustrzany wehikuł czasu.

  • Cainite 7 miesięcy temu

    thx

  • TseCylia 7 miesięcy temu

    Elegancko. Bardzo mi się.

  • Cainite 7 miesięcy temu

    dzięki śliczne

  • Aisak 7 miesięcy temu

    Dwa światy. Realne i to w lustrze.
    Niektórzy mają wypaczony obraz siebie i nie dostrzegają prawdy np anorektycy lub spaśluny.
    5

  • Cainite 7 miesięcy temu

    straszna choroba, thx

  • Sufjen 7 miesięcy temu

    I to jest wykorzystanie potencjału tematu w zakresie, który można śmiało nazwać porządnym. Od strony technicznej również bez zarzutu. Bardzo dobre drabble.

  • Cainite 7 miesięcy temu

    dzięki za uznanie

  • zsrrknight 7 miesięcy temu

    jakby się tak dało wpływać z przyszłości na przeszłość... całkiem niezłe

  • Cain 7 miesięcy temu

    days of future past normalnie

  • JagVetInte 7 miesięcy temu

    Codzienność, ranki przed lustrem. Rozmowa z wczorajszym sobą. Znam to.

  • Cain 7 miesięcy temu

    ano, dzięki za wizytę

  • Mniszka 7 miesięcy temu

    Kain, ale dorzuciłeś do pieca ! Pięknie naprawdę, jak mi zwiniesz dyplom, to trudno :)

  • Cainite 7 miesięcy temu

    Niech się jara

  • Aleks99 7 miesięcy temu

    Temat już nie nowy, ale podany bez oleju z wczorajszych schabowych ;)

  • LBnDrabble pół roku temu

    Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie!

    https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply

    Zapraszam do oddania głosów.

  • Anonim pół roku temu

    W Thorgalu z tym pierścieniem w kształcie węża było ciekawe podejście do tematu, zabił siebie, bo nie wierzył kim się mógł stać "czas musi pozostać sprawą bogów"., zapomniałem tytuł, ale to jeden ze starszych zeszytów chyba.

  • Cain pół roku temu

    Pamiętam, to był ten
    https://chomikuj.pl/key77/Komiksy/THORGAL_PDF/15)THORGAL_W*c5*81ADCA+G*c3*93R,5429167664.pdf
    Dobry zeszyt

  • Cain pół roku temu

    Thorgal miał mnóstwo świetnych motywów, bardzo sprawnie osadzonych w tym quasi-realistycznym świecie wikingów, gdzie przelata się nawet wątek alternatywnej starożytnej historii.

  • Anonim pół roku temu

    Cain, Popsuł się po trzydziestym którymś zeszycie wg mnie, ale też wielu innych, kiedy akcję rzucili w świat arabski. Wcześniej nieodparcie urokliwy był.

  • Anonim pół roku temu

    Cain, Tak, ten zeszyt, pamiętam akcje wielu, ale zapomniałem ich tytuły.

  • Cain pół roku temu

    nie mam talentu Ludzie się oburzyli że Thorgal zdradził Aaricię a Aaricia Thorgala xp.
    Że to znak czasów. Seria poszła w wątki postaci pobocznych, jak dzieci Thorgala czy czasy jego młodości. Różnej jakości były te zeszyty, jednak nie ma się co dziwić, i tak imponujące że tyle lat trwa to uniwersum.

  • Cain pół roku temu

    Też śledziłem jakoś do tego momentu, obecnie nie wiem co się dzieje w teraźniejszej historii. Thorgal po 50tce już, chyba siedzi w chatce z wciąż młodo wyglądającą Aaricią, a zamiast niego to dzieciaki nastoletnie ratują świat

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania