LBnD nr (-1) - Wczoraj
Przecież nie urodziłem się wczoraj.
Moje siwe włosy świadczą o przeżytych latach, a poorana zmarszczkami twarz o doświadczeniu.
Jednak gdy patrzę w lustro, widzę młodego mężczyznę spoglądającego ze zdziwieniem i... - lękiem?
Myślę że on nie chce stać się mną, boi się tego co reprezentuję.
Ale przecież mnie nie zna. Z jego perspektywy jeszcze nie zaistniałem.
Z drugiej strony, ja - patrzę na niego z żalem i zazdrością. Jeszcze tyle ma przed sobą.
Może postąpi inaczej, podejmie inne decyzje? Przyciskam palce do chłodnego zwierciadła. Zaczyna pękać.
Ja już nie mam wyboru. Mówię do niego, krzyczę.
Jednak obawiam się że znów nie usłyszy.
Komentarze (23)
Dobre, konkretne i emocjonalne.
Lustrzany wehikuł czasu.
thx
Elegancko. Bardzo mi się.
dzięki śliczne
Dwa światy. Realne i to w lustrze.
Niektórzy mają wypaczony obraz siebie i nie dostrzegają prawdy np anorektycy lub spaśluny.
5
straszna choroba, thx
I to jest wykorzystanie potencjału tematu w zakresie, który można śmiało nazwać porządnym. Od strony technicznej również bez zarzutu. Bardzo dobre drabble.
dzięki za uznanie
jakby się tak dało wpływać z przyszłości na przeszłość... całkiem niezłe
days of future past normalnie
Codzienność, ranki przed lustrem. Rozmowa z wczorajszym sobą. Znam to.
ano, dzięki za wizytę
Kain, ale dorzuciłeś do pieca ! Pięknie naprawdę, jak mi zwiniesz dyplom, to trudno :)
Niech się jara
Temat już nie nowy, ale podany bez oleju z wczorajszych schabowych ;)
Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie!
https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply
Zapraszam do oddania głosów.
W Thorgalu z tym pierścieniem w kształcie węża było ciekawe podejście do tematu, zabił siebie, bo nie wierzył kim się mógł stać "czas musi pozostać sprawą bogów"., zapomniałem tytuł, ale to jeden ze starszych zeszytów chyba.
Pamiętam, to był ten
https://chomikuj.pl/key77/Komiksy/THORGAL_PDF/15)THORGAL_W*c5*81ADCA+G*c3*93R,5429167664.pdf
Dobry zeszyt
Thorgal miał mnóstwo świetnych motywów, bardzo sprawnie osadzonych w tym quasi-realistycznym świecie wikingów, gdzie przelata się nawet wątek alternatywnej starożytnej historii.
Cain, Popsuł się po trzydziestym którymś zeszycie wg mnie, ale też wielu innych, kiedy akcję rzucili w świat arabski. Wcześniej nieodparcie urokliwy był.
Cain, Tak, ten zeszyt, pamiętam akcje wielu, ale zapomniałem ich tytuły.
nie mam talentu Ludzie się oburzyli że Thorgal zdradził Aaricię a Aaricia Thorgala xp.
Że to znak czasów. Seria poszła w wątki postaci pobocznych, jak dzieci Thorgala czy czasy jego młodości. Różnej jakości były te zeszyty, jednak nie ma się co dziwić, i tak imponujące że tyle lat trwa to uniwersum.
Też śledziłem jakoś do tego momentu, obecnie nie wiem co się dzieje w teraźniejszej historii. Thorgal po 50tce już, chyba siedzi w chatce z wciąż młodo wyglądającą Aaricią, a zamiast niego to dzieciaki nastoletnie ratują świat
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania