Poprzednie częściO nowym życiu w Białołęce

O nowym duce i konstytutkach

Z kiboli Karol, ksywa Naćpany,

dyszał: „Polacy to są barany”,

więc zebrał dziadków, mocno wiekowych,

ze swojej opcji – kat-prawicowej.

 

Rzekł im, jak duce (dawny to nawyk):

„Cud-konstytucję macie mi sprawić,

bym absolutnie, niby monarcha,

stado prowadził, gdy coś wycharkam”.

 

Naród ich obśmiał, popukał w czoło:

„Czyście zdurnieli? Nie dość wesoło?

Chcecie dorobek życia swój splamić?”.

Nazwał ich grono „konstytutkami”.

 

…a za lat cztery, może i wcześniej,

wrzask rezydenta bezwstydnie sczeźnie.

Dmuchany balon bufońskiej pychy

w niesławie pęknie, jak kiepskie szprychy,

 

pozostawiając, w dziejach narodu,

należne odium – stęchłego smrodu.

Średnia ocena: 3.3  Głosów: 10

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (42)

  • Dobranocka 2 miesiące temu

    W przyszłym roku ten stary szkopski kundel rudy pierdziel kończy siedemdziesiątkę. Będziesz śpiewał pewnie Deutschland, Deutschland uber alles, z dumnie wypiętą piersią, jak to drzewniej bywało u wnuczka dziadka z Wehrmachtu:))))

  • Lotos 2 miesiące temu

    Mówi to ten, który popiera Brauna ( po niemiecki brązowy) i zaprzecza komorom gazowym w Auschwitz.

  • realista 2 miesiące temu

    Veto! Aby wszystko nie rozeszło się na szutkach
    jak w paszkwilu ;*O nowym duce i konstytutkach*
    Niestety w III Rzeczypospolitej Polskiej, pożytecznych idiotów nie brakuje
    Z czego część tu na opowi, swoje paszkwile przeciw Ojczyźnie publikuje.
    Tu zachodzi dla tubylców zasadnicze pytanie
    Czy Polsce potrzebne suwerenne panowanie.

  • Dobranocka 2 miesiące temu

    Co się dziwisz, jak mu Fuhrer kazał tak pisać, to dziamdzioli te swoje badziewie. Ani to śmieszne, ani straszne, jedynie co to po jego tekstach rzygać się chce.

  • Lotos 2 miesiące temu

    Ponoć jesteś jeszcze jednym nickiem Bogumiła, czyli teraz rozmawiasz sam z sobą. Dobranocka, Bogumił, Celina, surce i wiele innych to jeden i ten sam wariat.

  • Zdzisław B. 2 miesiące temu

    Lotosie - oczywiście. Powyższy to opowijski troll-wielonickowiec. Chyba już sam się gubi, ile ich ma.
    Kiedy czytam jego wypociny-rzygowiny (jak sam to określił) pod moimi utworami, to przynajmniej wiem, że trafiam celnie.

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Trudno o większego idiotę od ciebie, moskiewski kundlu.

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Dobranocka już raz pogoniliśmy takich moskiewskich cweli jak ty, więc pogonimy i drugi.

  • Zdzisław B. 2 miesiące temu

    SwanSong Od dawna wiadomo, że ten wielonickowiec bogumił&dobranocka&surce&Celina&...&... to utajona broń Putina ma Opowi.

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Zdzisław B. Neguje Holocaust, cieszy się z mordowania ukraińskich dzieci, wybiłby mniejszości... i taki ktoś ma czelność nazywać się katolikiem.

  • Lotos 2 miesiące temu

    SwanSong najlepsze jest to, że zarzuca komuś niemieckość, a sam jest wielbicielem Hitlera.

  • Zdzisław B. 2 miesiące temu

    SwanSong To jest "katolik" w parafialnym, polskim wydaniu. Z prawdziwym katolikiem , który przestrzega zasad swoej wiary, ma tyle wspólnego co ta (znana z tv) kobieta, która krzyczała do reportera: "Ty chamie! Pan Jezus nie był Żydem, bo Matka Boska była Polką z Częstochowy!". Tacy "katolicy", gdyby mogli, zakochaliby bliźnich na śmierć.

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Lotos on w ogóle uwielbia totalitaryzm - Trumpa, Hitlera, Putina, tego grubego cwela z Korei Północnej...

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Zdzisław B. Nikt tak nie nienawidzi, jak Polak-katolik. Realista i Boguś to pierwsi kandydaci do piekła, jeśli Bóg istnieje.

  • andrew24 2 miesiące temu

    Dziś kolejna pożyczka.
    Kolejny SUKCES POŻYCZKA.
    Może była jakaś inwestycja dajaca dochody?
    Zatopią ten okręt

  • Dobranocka 2 miesiące temu

    Rozkradną jak to kpo. Biedny stary dureń Zdzichu zakochał się jak Niemcy w w 1933 w obrzydliwej kreaturze Tytusie.

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Dobranocka nikt tak nie kradł jak pis, dlatego pisowi wciąż spada poparcie. Okręt nieudacznika kaczora już tonie. To koniec.

  • Dobranocka 2 miesiące temu

    SwanSong o nazistowski cwel wyskoczył z konopii;)))))))))

  • SwanSong 2 miesiące temu

    Dobranocka twoje wycie słychać po całej Polsce, tak ubolewasz, że pis jest na równi pochyłej :)))))))))

  • ireneo 2 miesiące temu

    Dobranocka sucrusia naPISała:
    "...antyklerykał, osobisty wróg Pana Boga..."
    Koronka za wroga uważa tego który jest wrigiem jej przyjaciela. A jej przyjaciel wyrżnął dzueci pierworodne egipskie i w dodatku szczyci się tym w swojej biblijnej ramocie tj. Sadze rodu Dawida.
    Tamże szczyci się zatopieniem żywego na globie za wyjątkiem rodziny alkoholika. Te potem zaczął poczynać kazirodczo katolików w przewadze alkoholików jak do dzisiaj.
    Koronko, czy pedofil też twój ulubieniec? Jahwe zapłodnił dwunasto, trzynastolatkę gwałtem.
    Zoofil to też twój ulubieniec? ten Jahwe wysłał Adama do samic zeby sobie znalazł "użyteczną" Kazirodca to też twój ulubieniec?

    Dla mnie mordercy, złodzieje (kazał okraść egipskich przyjaciół) zdemoralizowani co w dodatku nakazują spis zbrodni uznać za swiętość są wrogami. Ich wielbiciele tacy jak podziwiający lokatorów, bestie w Gostyninie co najmniej debilami.
    Przeczytaj tę świętą księgę a włosy tam gdzie jeszcze masz staną ci dęba!!!

  • realista 2 miesiące temu

    . Jak pojawi się na opowi ireneo,
    to jakby w szambo coś pierdyknęło
    Wszystkich mniej więcej po równo
    Ochlapuje jego śmierdzące gówno
    Jego rozum bierze nowe wieści
    Co się Lotosowi i Berni w tyłkach nie mieści.
    Jego obłuda to czysta propaganda
    Nawet splunięcia nie warta.
    Opisuje historię podboju Ziemi Kanaan, przez swoich ziomków
    Co w żaden sposób nie dotyczy innych potomków
    Ale dla myślącego, to żadna dziwota
    Bo według szkopa holokaust to też Polska robota

    Wyciągnął ze swojej zboczonej łepetyny
    Gwałt na 12 letniej dziewczyny Maryi
    Niech wskaże w ewangelii choć jedno zdanie
    Które wskazuje na jego durnowate bajanie
    Do takich jak ireneo i jego zwolennicy
    Jezus powiedział jesteście dziećmi szatana wszyscy
    A faryzeuszy określił bardziej dosadnie
    Jako plemię żmijowe kłamców , z ojca szatana.

  • ireneo 2 miesiące temu

    realista
    Paciorku, dowody są w sadze rodu Dawida zw. Pismem. Do tego wystarczy myśleć .
    Jeśli dochodzi do współżycia bez zgody to jest gwałt. Trybisz? Gdybyś odurzony głęboko spał i Andzia to wykorzystała czy nie byłby to na tobie dokonany gwałt, to zresztą może być dobranocka?
    ireneo bóg jam sam

  • realista 2 miesiące temu

    ireneo
    Tępy analfabeto, jak nie potrafisz przeczytać prostego tekstu, to go przynajmniej przepisz bez naciągania dla potrzeb podobnych tobie zboków. (Łk 1, 38). "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego" oznacza pełne zaufanie i zgodę na wolę Bożą, co jest fundamentem modlitwy.
    Gdzie tu prostaku mowa o jakimkolwiek współżyciu, i do tego wytrzepałeś z kapucyna jakąś nieletnią dla zboków z Kłodzka, gdzie uczestniczyłeś w orgii ichniejszej córeczki na oczach matki, kopulowanej przez psa. Jesteś ohydniejszy od wszelkiej ohydy. Małpa
    Uakari szkarłatny to szczyt elegancji w zestawieniu z twoim małpim rozumem.
    Pisz pod swoim tekstem a nie wpełzasz wszędzie jak ten padalec, lub glista.

  • ireneo 2 miesiące temu

    realista
    Żywiołku, toż to powiedziała już zaplodniona. Ech, te wasze ilorazy....

  • ireneo 2 miesiące temu

    Podejrzewam, ze na qszelki wypadek aby nie zechciała wyskrobać boga. Wtedy farnakologicznie nie usuwano.
    PISzesz że się zgodziła, dwunasto/ trzynastolatka? a pytał kto czy zechce?

  • Dobranocka 2 miesiące temu

    Rudy dzisiaj bierze pożyczkę do rozkradzenia zadłużając na kilkadziesiąt lat dziesiątki milionów Polaków. Rozkradną tak jak rozkradli KPO. Wszystkie spółki skarbu państwa notują straty trzeci rok z rzędu. Oto fachowcy rudego pachoła w akcji.

  • Starszy Woźny 2 miesiące temu

    Do mnie dziś przyjeżdżają znajomi z NIEMIEC
    Będziemy świętować podpisanie Sejfu.
    i popijać wódeczkę.
    Fajnie będzie.
    NO!

  • Dobranocka 2 miesiące temu

    Starszy Woźny to przypomnij im, że się zbliża rocznica bitwy pod Grunwaldem, żeby im tylko wódka w przełyku nie stanęła.

  • Starszy Woźny 2 miesiące temu

    Dobranocka ,
    Będziemy pić niemiecką wódkę
    i mówić po niemiecku.
    NO!

  • Starszy Woźny 2 miesiące temu

    "Ja wohl, ich liebe Alkohol"
    A ty dobranocka, możesz się oblizać.
    NO!

  • Dobranocka 2 miesiące temu

    Starszy Woźny to powiedz im, że Hitler ist kaputt.

  • Starszy Woźny 2 miesiące temu

    Dobranocka ,
    Braun żyje. Taka sama kreatura.
    NO!

  • Grain 2 miesiące temu

    Dobranocka wyłącz się na zawsze z dyskutowania, bo tylko dajesz infantylnej dupy.

    Jeżeli ktoś nie wiedział, do kogo idzie przekaz Tuska, to już wie.
    Do takiej własnie swołoczy. Kacapskiej, którą on w rozmowie z Gietychem nazywa ,,zjebami".
    Cieszącej się byle czym.

    Odpornej na np. aferę zoofilską i liczne pedofilskie, dewastację państwa, finansów, porządku prawnego i konstytucyjnego, agonię służby zdrowia.

    Starszy Woźny kolejny raz przekroczył granicę debilizmu, ciesząc się z uzależniającej nas, bezprawnej pożyczki SAFE.

  • ireneo 2 miesiące temu

    Dobranocka
    sucrusiu, koronko ignorancka, krzyżacy to było boskie a nie niemieckie państwo. Aleś ograniczona tym zdefektowanym intelektem.

  • ireneo 2 miesiące temu

    Starszy Woźny
    Dobrześ dziadowi zripostował. (gdyby kto o tego dziada, to spoko - dwa dni temu na dziada mnie awansował więc na moment zniżę się)

  • Starszy Woźny 2 miesiące temu

    Grain ,
    A tobie od wczoraj nie ma kto zmienić pieluchy.
    dupsko parzy
    NO!

  • Grain 2 miesiące temu

    Starszy Woźny, nie mam z tym problemów,
    nie robię pod siebie jak ty

  • realista 2 miesiące temu

    "ireneo =Aleś ograniczona tym zdefektowanym intelektem."
    To fakt, że z-buk *ireneo buk jam sam*, zniesiony w dyni na pustyni,
    jako krzyżackie nasienie, nic dobrego dla ludzkości nie czyni.
    Potomek tego krzyżackiego państwa
    Był zaczynem hitlerowskiego pogaństwa
    Napisał**Gott mit uns** na czole i na pasie
    I tym samym Volksdeutsche w Polsce się pasie.
    Ze sprzedanej dla Deutschland uber alles Polskiej ziemi
    Zrobił jubel=Ja wohl, ich liebe Alkohol" z ziomkami swymi
    Dobrał do towarzystwa wszystkich zdradzieckich klonów
    ir, SS, ZB, SW, Lo dla wyrażenia lojalnych ukłonów
    es lebe Deutschland =да здравствует Россия
    Es lebe der Lebensraum! День победы над Польшей.
    To nam bardzo w Europie pasuje
    Jak Volksdeutsche z Pусским wódkę pije
    Bo to jest w jednej rodzinie
    Starszy Woźny 2026-05-08
    Będziemy pić niemiecką wódkę
    i mówić po niemiecku.

  • Sucre 2 miesiące temu

    Wszystkie pluskwy sowieckie i nazistowskie się tu zbiegły😸😸😸😸

  • realista 2 miesiące temu

    Sucre. O jakże trafnie to określiłeś. Gratuluję właściwej oceny.

  • Zdzisław B. 2 miesiące temu

    Sucre, chociaż raz napisałeś prawdę o sobie i sobie podobnym (wliczając wasze wielonicki) - zlecieliście się tutaj, pluskwy sowieckie i nazistowskie. No, chociaż raz. To zawsze więcej niż ani razu.

  • Sucre 2 miesiące temu

    Zdzisław B. tak się dokarmiaj własnym imbecylizmem czopku tyfuska.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania