Random #14, czyli Co, Jeśli...
…tendencja (obecna nie tylko u seniorów, i ja tak miewam) do szczegółowego opisywania ludziom swoich dolegliwości i problemów zdrowotnych ma znaczenie z ewolucyjnego punktu widzenia?
Im więcej i większej ilości ludzi powiesz, że coś Ci jest, tym większa szansa, że ktoś pomoże (choćby po to, żebyś się przymknął) i będzie wiedział, jak.
Gdybyśmy z natury milczeli o tego typu sprawach, otoczenie albo nic by nie zauważyło, albo zbagatelizowało objawy do momentu, gdy choroba/uraz osiągnie stadium tak zaawansowane, że będzie już za późno.
Chyba zacznę mieć więcej cierpliwości do ludzi…
Komentarze (4)
Dzięki za wpadnięcie :)
kiedy to przed kimś, narzekamy, że jesteśmy tacy i owacy, że to co robimy to psu na budę, lub nawet nie,
że nasz tekst nieładny itp→a wszystko z nadzieją, że usłyszymy balsamiczne zarzeczenie→by uzyskać dopozytywienie.↔To tak w skrócie↔Pozdrawiam😆:)
Dzięki za komentarz :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania