Zapach przebiśniegów

To wyłącznie marzec

rozwinął powietrze

ponad nieboskłonem –

 

aby w bielutkiej skorupce

z brzeżkiem

bladozielonym

 

rozpuścić w eterze

kropelkę świeżości

 

P. S. Kiedy łagodna zima, to przebiśniegi potrafią zakwitnąć w lutym. Tak jak krokusy

Średnia ocena: 4.2  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (14)

  • Enchanteuse 18.02.2020

    kiedy łagodna zima, to i burza potrafi się rozpętać...

  • befana_di_campi 18.02.2020

    O, Kochana, taka burza z piorunami była (u nas w Krakowie) podczas Wigilii w 1990 roku. A także dwa nagłe (podczas tej burzy) zgony moich Znajomych :(
    Wszyscy (prawie) wieścili koniec świata.

    Serdecznie :)

  • Szpilka 18.02.2020

    Ciepły i sympatyczny wiersz ?

  • befana_di_campi 18.02.2020

    Dziękuję serdecznie :)

  • ania_marzycielka 18.02.2020

    Bardzo fajny wiersz :) Taki delikatny, pozdrawiam :)

  • befana_di_campi 18.02.2020

    Delikatny jak przebiśniegi. Pierwsze kwiaty (przed)wiośnia, po nich zakwitną podbiały :)
    Piękne podziękowania za komentarz :)

  • Pan Buczybór 18.02.2020

    Odrodzenie pozimowe... Przyznam, przebiśniegów za wiele w życiu nie widziałem, ale sama nazwa i symbol są dość znaczące. Dobry wiersz.

  • befana_di_campi 18.02.2020

    Jakie "odrodzenie" po zimowej insomni? Natomiast u nas tych przebiśniegów, to "bądź ile". Pierwsze zakwitły pod koniec stycznia :)

  • Pasja 18.02.2020

    Sentymentalnie. Ale już zakwitły i zdziwienie, że luty.
    Miłego

  • befana_di_campi 18.02.2020

    Może nie tyle zdziwienie, ile smutek. Że za wcześnie :)

  • zingara 18.02.2020

    Lubię ten wiersz :) Pozdrawiam Ciebie moja miła

  • befana_di_campi 18.02.2020

    Czynie identycznie :) Serdeczne uściski :)

  • Freya 18.02.2020

    Ech no nie chcę negować, jednak ten zapach... to raczej świadomością inaczej.
    Wydaje się iż muszą ?

  • befana_di_campi 19.02.2020

    Kwestia subiektywna :)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania