Opowijskie opowieści - prolog?

Poncki
9 miesięcy temu
Opowidjanie,

Po dzisiejszej rozmowie na pitolo urodził się taki pomysł, abyśmy napisali wspólnie książkę Koncepcja w istocie jest dość prosta.

Pierwszym etapem byłoby głosowanie dotyczące gatunku. Każdy chętny mógłby napisać w dedykowanym wątku na forum, preferowany gatunek, tytuł oraz w jednym zdaniu podwójnie złożonym zarys wątku głównego: np. “Żywa kometa”, komedia w s-f. Wystrzelony w kosmos astronauta, szuka drogi do domu przez galaktykę.

Głosowanie standardowo miałoby się odbywać na zasadach znanych z opowijskich konkursów, czyli każdy chętny rozdaje według uznania 3, 2, 1 pkt. Przechodzi oczywiście największa liczba punktów.

W drugim etapie zajmiemy się już fabułą. Piszemy kolejne rozdziały, oczywiście nawiązujące fabułą do tytułu, zarysu i poprzednich, napisanych już rozdziałów.

Każdy z chętnych musiałby wrzucać na swoim profilu tekst, rozpoczynając tytuł rozdziału znakami “OO1” (opowijska opowieść 1) i wstawiać link na forum. Po ustalonym wcześniej czasie robimy głosowanie i lecimy z następnymi rozdziałami, aż uzbieramy ustaloną liczbę rozdziałów.

Ostatni rozdział będzie musiał zakończyć wątek główny w taki czy inny sposób.

Jest jeszcze taki pomysł, że każdy uczestniczących w danym rozdziale (wrzucający swój tekst), może dokonać w zwycięskim tekście jednej dowolnej zmiany treści jednego dowolnego zdania. Nie miałoby to na celu korygowanie czegokolwiek na lepsze (choć również, czemu nie), a wprowadzenie chaosu do fabuły.

Do ustalenia jest zatem:

termin rozpoczęcia - startujemy od zaraz, czy czekamy, aż pojawi się większa liczba opowidjan?;

długość pojedynczego rozdziału (5k wyrazów, krótsze, dłuższe?);

całkowita liczba rozdziałów (15, więcej, mniej?);

czas potrzebny na napisanie (3 tygodnie, miesiąc, pół?);

czas potrzebny na głosowanie (tydzień?);

czy chcielibyśmy taką książkę wydać i jak mógłby przebiegać proces wydawniczy (tu oceniam, że jest największe pole do dyskusji).

Jak by to wypaliło, to szczerze nie mogę się doczekać efektu końcowego. Pourywanych wątków i nielogicznych przebiegów akcji, znikających postaci w niewyjaśnionych okolicznościach.

Chciałbym też ustalić, ile osób byłoby zainteresowanych taką zabawą, oraz czy macie jeszcze inne pomysły dotyczące przebiegu powstawania naszej wspólnej opowijskeij opowieści, więc wszystkie swoje myśli koniecznie zostawcie w komentarzach.

Yours truly

Poncki
Poncki
9 miesięcy temu
zsrrknight
9 miesięcy temu
długość rozdziałów zostawiłbym w ramach "mniej-więcej". Po prostu żeby taki rozdział miał w sobie odpowiednio dużo treści, ale też żeby nie był zbyt długi - możnaby ewentualnie postawić jakiś górny limit.
Co do czasu - trzy tygodnie powinny wystarczyć. Celem bądź co bądź nie jest arcydzieło, a raczej coś napisanego na luzie, zdatnego do czytania.
Ewentualne wydanie mogłoby być fajne, ale mnie na przykład w pełni satysfakcjonowałoby gdyby nie wyszło to poza forum.
No i ogólnie byłbym chętnym, choć rzecz jasna nie chcę niczego obiecywać xd
Myślę, że jak uzbiera się 5-6 chętnych to można zaczynać. Z długimi terminami na ukończenie kolejnych rozdziałów będzie odpowiednio dużo czasu by dołączyli się kolejni użytkownicy
Margerita
9 miesięcy temu
Fajny pomysł ale na razie mówię pas
Poncki
9 miesięcy temu
Marg zakładając, że będzie koło 15 tu rozdziałów a na każdy przypadnie jakiś miesiąc to książka powstanie za jakieś półtora roku. Zresztą nie trzeba partycypować przy każdym rozdziale.

zsrr - wydanie mogło by się ograniczyć do kilku egzemplarzy dla każdego chętnego opowidjanina co wziął udział (lub nie) w przedsięwzięciu, jako forma zwiedzenia pracy i nagrody za wspólną zabawę.
Margerita
9 miesięcy temu
na razie pobserwuję zzameblościanki bo mam za duzo własnych pomysłów do zamknięcia
Akwadar
9 miesięcy temu
może na luzie, niech każdy cos dopisze, na żywioł
Imć Wszesław
9 miesięcy temu
Pomysł jest świetny, można zacząć już, ale każdy rozdział ma być przez kogo innego napisany? To piętnaście osób, a pod koniec nie będzie z czego wybierać.
zsrrknight
9 miesięcy temu
myślę, że autorzy będą mogli się powtarzać, byle nie pod rząd
Atylda
9 miesięcy temu
Pięciu chętnych już chyba jest :)
Akwadar
9 miesięcy temu
chyba, to nadzieja mocno na wyrost ;)
Atylda
9 miesięcy temu
Ja, Ty, ona, on i ono.
Akwadar
9 miesięcy temu
ja?! ja się nie nadaję
Atylda
9 miesięcy temu
Przesadna skromność;)
Szalej.
9 miesięcy temu
A ja wstępnie też, dlaczegoby nie.
Sufjen
9 miesięcy temu
Wstępnie również na tak :)
Sandra
9 miesięcy temu
A gdyby napisać prozę, stworzyć jeden główny charakter złożony z naszych...? Było by w nim trochę z każdego z nas...?
zsrrknight
9 miesięcy temu
nie
Sandra
9 miesięcy temu
aha
Poncki
9 miesięcy temu
zsrr myślę, że jeśli ograniczymy możliwość taką, że dwa rozdziały (i więcej) pod rząd są napisane przez jednego autora, to w kryzysowych miesiącach może nie mieć kto napisać.

Z drugiej strony taki autor mógłby sobie odpocząć😃

Część postów została ukryta (21)

Zaloguj się, aby przeglądać cały wątek

jerry
9 miesięcy temu
3 kreski - Tylko dla Niemców Zenzy, bo lubię zachody
2 kreski - Republika szaleńców Imć Wszesław vel Pobóg Welebor, bo lubię szalenie bez przerwy
1 kreska - Zjedź cukierka Atyldy bo lubię jechać po słodkich fiołkach
rozwiazanie
9 miesięcy temu
3 pkt - Poncki - Ciemna strona księżyca - sci-fi
2 pkt - zsrrknight - Wędrowiec - Fantasy
1 pkt - Imć Wszesław vel Pobóg Welebor - Republika szaleńców - Thriller lub Komedia
Józef Kemilk
9 miesięcy temu
3 pkt - Imć Wszesław vel Pobóg Welebor - Republika szaleńców - Thriller lub Komedia
2 pkt - kamińe - A ***** was wszystkich. - Satyra, groteska na współczesny świat.
1 pkt - Poncki - Ciemna strona księżyca - sci-fi
stereo_dream-dolby-C
9 miesięcy temu
3 pkt - A ***** was wszystkich. - Satyra, groteska na współczesny świat
2 pkt - Imć Wszesław vel Pobóg Welebor - Republika szaleńców - Thriller lub Komedia
1 ptk - Atylda - Zjedź cukierka - Fantastyka
Poncki
9 miesięcy temu
Koniec
Margerita
9 miesięcy temu
Czyli jak rozumiem tytuł ma być Republika szaleńców?
Margerita
9 miesięcy temu
paluszki z paczuszki
8 miesięcy temu
Wszyscy piszą ten sam rozdział?
Myślalam, że było losowanko i każdy dostał temat i swój rozdział.
Bałagan z tego bydzie, a nie wspólne pisanie.
paluszki z paczuszki
8 miesięcy temu
To byłam ja. Pesymistka.
Margerita
8 miesięcy temu
Tak było losowanie i Republika szaleńców wygrała
rozwiazanie
8 miesięcy temu
stereo_dream-dolby-C
8 miesięcy temu
paluszki z paczuszki, Nie bydzie, jedym wybierum, reszta pudzie w pierun
stereo_dream-dolby-C
8 miesięcy temu
paluszki z paczuszki, Nie każdy panioł myśl przewodzuncom i założenie tego od pomysła, a takze że cza pisać minimum łosimnest słów, a maksymalnie tysiunc pińćset i to je rozdział. Ze wsjech pierwotnie pirszych, odcedzi sie jedyn przez głosowanie i tak z kolejnemi
paluszki z paczuszki
8 miesięcy temu
Na pewno bydzie dobze. Poncek dopiluje, zeby nikoguśko nie pokzywdzić i kazdy aby zadowulony👍
Poncki
8 miesięcy temu
Je są zcze się taki nie urodził co by wszystkm dogodził😃
Poncki
8 miesięcy temu
Jeszcze *
Margerita
8 miesięcy temu
Marcin Adamkiewicz
8 miesięcy temu
Szpilka
8 miesięcy temu
Pomysł wart realizacji, będę śledzić z zapartym tchem poczynania naszych mistrzów pióra 😊
Szpilunia!!! Tutaj nic się nie odnajdzie. Wszystko sprowadzą do bagna. Pozdrówka
Szpilka
8 miesięcy temu
Ahoj, Stylowy 😄

No cóż, za dużo 3P, czyli pierTolców, przegrywów i podleców. Kończy się pomału boom na portalowe pisanie, może to i dobrze?

Też pozdrawiam 😉
stereo_dream-dolby-C
8 miesięcy temu
Do kiedy się pisze? Bo zapomniłem a nie nie mogę znaleźć.

Się rozpisałem za bardzo, muszę pochlastać, bo nuży wstęp
Atylda
8 miesięcy temu
Przepraszam, że pytam, ale nie śledziłam na bieżąco. Nie miałam czasu ostatnio. Czy już został wybrany prolog i piszemy rozdział pierwszy?
Margerita
8 miesięcy temu
Tak Republika szaleńców
Margerita
8 miesięcy temu
Margerita
8 miesięcy temu
Margerita
8 miesięcy temu
kamińe
8 miesięcy temu
Bardzo piękne / najwyższa nota.
Poncki
8 miesięcy temu
Jutro w nocy głosujemy (postaram się wszystko przygotować). Na pisanie zostało już tylko 24 h😃
stereo_dream-dolby-C
8 miesięcy temu
Ja wiem, że zawalę, rozciągnąłem zbyt
Poncki
8 miesięcy temu
paluszki z paczuszki
8 miesięcy temu
GŁOSOWANIE!
stereo_dream-dolby-C
8 miesięcy temu
3 pkt, Marcin Adamkiewicz
2 ptk, Margarita
1 ptk rozwiązanie

I szyćkie som na podium!
Marcin Adamkiewicz
8 miesięcy temu
3 pkt rozwiązanie
2 pkt Margerita

...a teraz ślicznie bym prosił, żeby ktoś jeszcze zagłosował, bo właśnie spadłem na 3 pozycję;)
LaurazjanWolf
8 miesięcy temu
3 punkty - Marcin Adamkiewicz - według mnie najlepszy tekst. Czuć swoisty klimat oraz napięcie. Tekst ,,wciąga" od pierwszych liter.
2 punkty - Rozwiązanie - jest dobrze, ale jednak czegoś mi tam brakuje.
1 punkt - Margarita.

Pozdrawiam ;-)
Szpilka
8 miesięcy temu
3 punkty dla Marcina Adamkiewicza, zapowiada się fajny kryminałek 👍
2 punkty - Rozwiązanie
1 punkt - Margarita
Margerita
8 miesięcy temu
3 punkty Marcin Adamkiewicz za życiowy tekst
2 punkty Rozwiązanie za szybko napisany tekst
Kunegunda2000
8 miesięcy temu
Ja głosuje na Adamkiewicza, ponieważ to opowiadanie ,,zmarnowało" mi noc ;)
3 punkty - Marcin Adamkiewicz -jak wyżej
2 punkty - Rozwiązanie
1 punkt - Margarita.
paluszki z paczuszki
8 miesięcy temu
Złoto - Marcin Adamkiewicz
Srebro - rozwiązanie
Brąz - Margerita

Dla Autorów wielkie 👋👋👋
Marcin Adamkiewicz
8 miesięcy temu
Z całego serca dziękuję wszystkim za głosy. To dla mnie zaszczyt przyjąć od Was pierwsze miejsce. Pozdrawiam serdecznie😊
paluszki z paczuszki
8 miesięcy temu
Głosowanie zakończone i co dalej?
Teraz tylko Zwycięzca będzie kontynuował kolejne rozdziały?

Hej tam! Koniec wakacji!
Literki czas zacząć!
Do roboty!
Poncki
8 miesięcy temu
Gratulacje Marcinie!

Teraz do Twojego (wybranego) pierwszego rozdziału piszemy drugi, a później kolejne.
Poncki
8 miesięcy temu
Zróbmy dwa tygodnie do 23 września i zobaczymy jak wyjdzie.
Margerita
8 miesięcy temu
Ją mówię pass
Józef Kemilk
8 miesięcy temu
Słyszenie wygrał Marcin. Nieco się spóźniłem w głosowaniu
Marcin Adamkiewicz
7 miesięcy temu
Hej. Ktoś napiszę drugi rozdział? Nie chcę wyjść na jakiegoś snoba, ale chętnie przeczytałbym kontynuację😊
Margerita
7 miesięcy temu
Ja na razie piszę inne historie
Poncki
7 miesięcy temu
Poncki
pół roku temu
Na tym byśmy skończyli opowijskie opowieści.
stereo_dream-dolby-C
pół roku temu
Jakaś antulogia by się zdała, może pokrewne minimum tematem, ale nie aż tak żeby za bardzo. Ale, no w roku bieżącym nie czuję się ja na siłach, a cza agitować i obczaić technikalia obecne, nie żadnego sefl bubliszinga tylko pulę numerków ino naszych, ino dla takich grafoniańców ze opowi

Zaloguj się, aby wziąć udział w dyskusji