LBnD - 5 Dwa stare drzewa

Staliśmy na tej piaszczystej drodze. Ostatni zielony rower, kapelusz, "powieszę się bez ciebie". Skazana na wieczną tułaczkę po twoich słowach, nie mam korzeni. Wyrwany dom zabrałeś i wróciłeś wkopany po raz drugi.

 

Nie zdążyłam dorosnąć do gruntu bez podstaw przy spróchniałym drzewie.

Był zbyt stary, aby pamiętać, że jestem dzieckiem. Nastoletni podrzutek, starość z opieki.

Podwójne ramiona drzewa genealogii. Przy jednym w cieniu, gorzkie rozdawał owoce. Przy drugim wyciągnięte ramiona poza czasem na odległość. Na wieczne wypuszczenie liści, deszczu. Rośnie we mnie, przeszczepione, owocowe, dwa smaki ogrodu.

Zakopuje pestki pod progiem stóp, pielęgnuję linię dążącą do przedłużenia mojej gałęzi sensu.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 6

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (12)

  • Cain 3 miesiące temu

    Poetycko-genealogicznie. Fajne

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 3 miesiące temu

    Cain, dzięki. Chciałam Ci zrobić niespodziankę. 😉

  • LBnDrabble 3 miesiące temu

    Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 3 miesiące temu

    LBnD Odhaczone 😉

  • Asteria 3 miesiące temu

    Temat drzew, nawet tych ściętych zawsze mnie przyciągnie.
    Bardzo na tak.

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 3 miesiące temu

    Asteria, dziękuję. Drzewa są moim ulubionym tematem twórczym. Mam jednego młodego dęba w okolicy, wygląda jakby tańczył w balecie. 😄

  • Anonim 3 miesiące temu

    Oddziałuje.

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 3 miesiące temu

    Talent To dobrze, dzięki. 😀

  • zsrrknight 3 miesiące temu

    interesujące

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 3 miesiące temu

    Zssr Dzięki :)

  • Notopech 3 miesiące temu

    C₁₂H₂₂O₁₁, drabelek jest i na temat.. Wybacz, ale goni mnie czas -:) TRebva zagłosować -:)
    Tylko tu, tak na prędko: ''Podwójne ramiona drzewa genealogi.'' « genealogii « — chyba, że to neologizm -:)

  • C₁₂H₂₂O₁₁ 3 miesiące temu

    Notopech, że nie masz dla mnie czasu.;) I się nie dziwię jest o godzinę do przodu. 😁

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania