LBnD - 5 Dwa stare drzewa
Staliśmy na tej piaszczystej drodze. Ostatni zielony rower, kapelusz, "powieszę się bez ciebie". Skazana na wieczną tułaczkę po twoich słowach, nie mam korzeni. Wyrwany dom zabrałeś i wróciłeś wkopany po raz drugi.
Nie zdążyłam dorosnąć do gruntu bez podstaw przy spróchniałym drzewie.
Był zbyt stary, aby pamiętać, że jestem dzieckiem. Nastoletni podrzutek, starość z opieki.
Podwójne ramiona drzewa genealogii. Przy jednym w cieniu, gorzkie rozdawał owoce. Przy drugim wyciągnięte ramiona poza czasem na odległość. Na wieczne wypuszczenie liści, deszczu. Rośnie we mnie, przeszczepione, owocowe, dwa smaki ogrodu.
Zakopuje pestki pod progiem stóp, pielęgnuję linię dążącą do przedłużenia mojej gałęzi sensu.
Komentarze (12)
Poetycko-genealogicznie. Fajne
Cain, dzięki. Chciałam Ci zrobić niespodziankę. 😉
Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie! https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply Zapraszam do oddania głosów. Przypominam również, że uczestnicy głosują obowiązkowo - w przeciwnym razie ich teksty otrzymają punkty minusowe (dokładnie -3)
LBnD Odhaczone 😉
Temat drzew, nawet tych ściętych zawsze mnie przyciągnie.
Bardzo na tak.
Asteria, dziękuję. Drzewa są moim ulubionym tematem twórczym. Mam jednego młodego dęba w okolicy, wygląda jakby tańczył w balecie. 😄
Oddziałuje.
Talent To dobrze, dzięki. 😀
interesujące
Zssr Dzięki :)
C₁₂H₂₂O₁₁, drabelek jest i na temat.. Wybacz, ale goni mnie czas -:) TRebva zagłosować -:)
Tylko tu, tak na prędko: ''Podwójne ramiona drzewa genealogi.'' « genealogii « — chyba, że to neologizm -:)
Notopech, że nie masz dla mnie czasu.;) I się nie dziwię jest o godzinę do przodu. 😁
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania