Poprzednie częściKrótko o choince.

Krótko o nagrodzie w promocji

Byłem dziś w markecie. Była jakaś majówka, czy coś, i stał facet, gadał do mikrofonu, obok niego dwie dupy wyłapywały ludzi z tłumu, zadawali pytania i dostawali jakiś gadżet z Fackelmanna. Łopatkę czy coś. Akurat pytanie było geograficzne. Facet pyta: Kto wie, gdzie są piramidy? Te dziewczyny z zażenowania przewracały oczami. Jakiś Janusz wytypowany do odpowiedzi kazał sobie powtórzyć pytanie, a potem wzruszył ramionami. Jego Grażyna odpowiedziała "Ygipt" (*) i dostała łopatkę. Janusz nawet na nią nie czekał.

Stałem z boku i czekam na mądre pytanie. Nic. I nagle w nagrodach pojawił się otwieracz do butelek, normalnie za 4,99 w promocji, a teraz za darmo. Supernowoczesny dizajn, Fackelmann.

Pytanie: Gdzie jest... Belfast? Nikt nie wiedział. Żaden Stachu, żadna Halina, żadna Justyna. Cisza.

-W Irlandii Północnej - mówię na głos.

-Mamy odpowiedź! Zapraszamy na środeczek, prosimy, proszę podać poprawną odpowiedź, by odejść stąd z tym oto otwieraczem do butelek firmy Fackelmann!

Podchodzę: Nadwaga z wyglądu; Wyjebka z ubioru; Niepoczytalność przy spojrzeniu, czyli Okropny w pełnej krasie.

-Rozumiem, że zna pan odpo... - Zabrałem mu mikrofon.

-Jak można nie wiedzieć, gdzie jest Belfast? - pytam. -To podstawowa wiedza z geografii, że w Irlandii Północnej. Wstydźcie się. - Oddałem mu mikrofon i poszedłem.

Kilkanaście kroków później dobiega do mnie jedna z hostess, niebrzydka i młodziutka, puka mnie w ramię i mówi:

-Zapomniał pan nagrody! - I daje mi otwieracz do butelek firmy Fackelmann. Biorę go od niej,ale zagaduję.

-Jak pani ma na imię? - Spytałem.

-Ewelina. - Odpowiada ona.

-Możemy być na ty? - Pytam, a ona chyba myślała, że numer telefonu będę chciał, czy coś.

-Pewnie! - Uśmiech rozkwita na jej twarzy.

-Weź to sobie. - Wręczam jej otwieracz, puszczam do niej oko i odchodzę.

 

(* - Śląsk, kurwa)

Średnia ocena: 4.8  Głosów: 14

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (106)

  • Footloose 22.05.2016

    O, śmiechłam trochę przy tym ''wstydźcie się''

  • Okropny 23.05.2016

    Cześć, skąd ten nick?

  • Ritha 22.05.2016

    Jezuuu nie wiadziałabym gdzie jest Belfast, jak Boga kocham :o Z piosenką mi się jedynie kojarzy, Abby bodajże...

  • Okropny 22.05.2016

    Wstydź się.

  • Ritha 23.05.2016

    Wstydzę :(

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha częściej zmieniać avatar się nie da? ;p

  • Ritha 23.05.2016

    Okropny nudzę się:p

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha zostaw to z kubkiem, było inspirujące.

  • Ritha 23.05.2016

    Okropny proszę bardzo, widzisz jakam zgodna.

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha najlepsze Twoje zdjęcie jak dotąd #stalker

  • Ritha 23.05.2016

    Okropny świetnie!

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha łot?

  • Ritha 23.05.2016

    Okropny fota się podoba, to świetnie. Kropka.

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha wyglądasz zupełnie inaczej bez okularów.

  • Ritha 23.05.2016

    Okropny ehem, na każdym zdj. wyglądam inaczej. Zdziwił byś się:p

  • Ritha 23.05.2016

    Skąd Ty wiesz, że noszę okulary (?) #okropnystalker

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha wyszpiegowałem Cię

  • Ritha 23.05.2016

    Czuję się obserwowana, wyjdę za róg a tam Okropny, z łopatką Fackelmanna xD

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha daleko mam do Mielca, spoks

  • Ritha 23.05.2016

    Okropny w Polsce to nie ma nigdzie daleko ;)

  • Nazareth 23.05.2016

    Ritha do Radomia. Tam zawsze daleko...

  • Ritha 23.05.2016

    Naz gdzieś Ty był jak Cię nie było :p Z Radomiem to mi się jedynie "chytra baba z Radomia" kojarzy xD odległości nie ocenię, nie byłam:)

  • Nazareth 23.05.2016

    Ritha tu i tam. Zabiegany jestem strasznie, ostatnio. Z Radomiem jeszcze mi sie zupki chińskie kojarzą ;)

  • Ritha 23.05.2016

    Taaak zupki też:)

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha Ziemowit Szczerek jest z Radomia.

  • Ritha 23.05.2016

    Okropny o Ziemowicie Szczerku wiem tyle co o położeniu Belfastu:p

  • Okropny 23.05.2016

    Ritha i jeszcze się chwalisz

  • KarolaKorman 24.05.2016

    jeżeli to Bony M

  • Ritha 24.05.2016

    Dobij mnie Karola xD

  • KarolaKorman 24.05.2016

    Ritha, sorki, nie chcę Cię dobić :))))

  • Ritha 24.05.2016

    KarolaKorman jutro poczytam o Belfaście, Radomiu i repertuarze BoneyM:)

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha taa, od jutra dieta ;)

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny i rzucanie palenia itp. :)

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha nie palę 6 miesięcy! :)

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny tego cholerstwa się NIE DA rzucić:/

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha ale da się przestać palić.

  • Ritha 24.05.2016

    Belfast – stolica Irlandii Północnej (Wlk. Brytania), położona w hrabstwie Antrim. Ok. 300 tys. mieszkańców. Burmistrz miasta Arder Garson, ur. 1960 r., z zawodu rzeźnik, łysiejący.
    W Belfaście znajduje się między innymi największe na świecie muzeum Titanica (otwarte dziś od 9.00 do 18.00 :P)
    Ciekawostka dla pań, z Belfastu pochodzi Jamie Dornan, hehehe.
    Pogoda na dziś w Belfaście – słonecznie ale chłodno, temperatura max 16 st. C.

    Belfast – bar w Radomsku na Kasztelańskiej 3 (może o ten chodziło w konkursie z otwieraczem!?) Radomsk, nie mylić z Radomiem (!), chytrą babą, zupkami chińskimi i Ziemowitem. Ów bar uzbierał 2972 polubień na fb, ale jak dla mnie jest zbyt nastawiony na klientelę „footballową”, ośmielę się nie polecić :/

    Belfast (ten z Irlandii) zainspirował Boney M do stworzenia utworu o tym samym tytule, który powstał w 1977 r. Wchodzi w skład albumu „Love for sale”, obok przebojów takich jak „My Baker” czy właśnie „Love for sale”.

    O Z.Szczerku też poczytałam „Przyjdzie Mordor i nas zje” i tak dalej, ale już mi się naprawdę nie chce tego pisać.

    Podsumowując, już nigdy nie zapomnę gdzie jest Belfast. Biję się w pierś.
    Dziękuję za uwagę :)

  • Ritha 24.05.2016

    (Arder *Carson)

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha to już wiemy, że umiesz ctrl+c, ctrl+v

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny nie doceniasz mnie :/

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha Belfast w Irlandii północnej ;)

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny okeey, wszystko jasne. Ps. Teraz ja Cię oświecę - Ula to facet xD

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha domyśliłem się po męskoosobowych sufiksach

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha p.s. Znałem Jamie Dornana zanim został grejem

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny Dornan za lalusiowaty jak dla mnie.

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha od razu widać, że nie widziałaś "The Fall" ;)

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny nie widziałam:( znowu czegoś nie wiem, zwariuje

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha to normalne uczucie przy mnie, podobno. Przyzwyczajaj się.

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny zaczynam się przyzwyczajać. Masz rację w "The Fall" już lepiej :) Ps. Szef dziwnie na mnie zerka, dobrze, że nie wie co ja tu od rana googluje, Belfasty, Dornanów, cuda wianki zamiast pisać protokół z Zarządu :o

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha za dziesięć lat może...

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny zdecydowanie szybciej się przyzwyczajam

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha przyzwyczajenie do niewiedzy przychodzi Ci szybko... #justsosad

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny nie dam się sprowokować, 10, 9, 8 ... oddycham...

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha śpisz snem sprawiedliwego, błogosławionego niewiedzącego, któremu albowiem jest pisane poznać Jezusa osobiście.

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny Amen.

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha bóg zapłać

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny! Gdzieś mi się w oczy rzuciło, że ktoś na opowi pomylił Czubównę z Czubaszek, czep się tam. Ja świetnie zdałam maturę, proszę mi tu nie insynuować! I zawsze wolałam matmę od geografii i polskiego :p

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha a jakby Ci ktoś kazał policzyć odległość z Mielca do Belfastu? Albo policzyć średni przyrost populacji w stolicy Irlandii północnej? Trele morele.

  • Ritha 24.05.2016

    Okroooooopny ! Nie czekasz dziś nigdzie na nikogo? Nikt Cię jeszcze nie opierdzielił? Trele morele :p

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha nowy tekst już czeka na Twoje komcie

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha w ogóle, Czubówna to ta od zebr i żyraf, a Czubaszek... Pewnie nikt ważny, skoro nie znam.

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny świetnie, telefon mi już i tak przerósł do ręki :p

  • Ritha 24.05.2016

    Okropny akurat uwierzę, że nie znasz.

  • Okropny 24.05.2016

    Ritha serio, nie wiem. Nie znam. Rudej spytam.

  • Okropny 24.05.2016

    Okropny aaaa, ta co zmarła!

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Nie jestem skończonym debilem, wiedziałam to ;-;

  • Okropny 23.05.2016

    Oranżada #maturazapasem #dziwko

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny, chuju, nie przypominaj ;-;

  • Okropny 23.05.2016

    O-Ren-Rzadka gramy w państwa-miasta?

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny, tak!
    Ale jak? ;-;

  • Okropny 23.05.2016

    O-Ren Ishii chyba tylko przez telefon :/

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny no cooo Tyyyy nie pooowiesz

  • Okropny 23.05.2016

    Flo-Ren

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny dlaczego mi to robisz?

  • Okropny 23.05.2016

    O-Ren Kisi - co?

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny, ja wiem, że Ty mnie kc, ale niedługo zachoruje i dostane RENte przez to przekręcanie ;-;

  • Okropny 23.05.2016

    Po-Ren Czyć za Ciebie?

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny tak, tak, tak. Chociaż jesteś trochę pokRencony.

  • Okropny 23.05.2016

    O-Ren Ishii boję się, że to będzie Ud-Ren Ka

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny nieważne.
    Jestem saRenką ;-;

  • Okropny 23.05.2016

    PO-Rem Ishii masz owłosione nóżki?

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny, jestem ogoloną saRenką. ;-;
    Wyobraziłam sobie to, help

  • Okropny 23.05.2016

    O-Ren Ishii doktor Okropny ma dyżur w czwartki :)

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny, a wyrecytować Ci "Krzak dzikiej róży w Ciemnych Smreczynach"?! :D

  • Okropny 23.05.2016

    O-Ren Ishii awww yissss

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny, wyrecytuję.
    Jak nie będziesz się tego spodziewał ;-;

  • Okropny 23.05.2016

    O-Ren Ishii teraz się nie spodziewam!

  • O-Ren Ishii 23.05.2016

    Okropny, jaaaaaaaaasne!
    Ale serio Ci wyrecytuję, żeby nie było ;-;
    Albo coś innego, zamiast tej róży ;-;

  • 60secondsToDie 23.05.2016

    Romantycznie.

  • Okropny 23.05.2016

    Jak wszystko u mnie

  • Senezaki 23.05.2016

    Zauważyłam, że w jednym zdaniu zapomniałeś spacji po przecinku, ale ogólnie nie mam wielkich zastrzeżeń. Tekst czytało się lekko, miło i śmiesznie, szczególnie ten "Ygipt" :D
    5!

  • Okropny 23.05.2016

    Wiem, pisałem półżywy. Ale dzięki - nawiasem mówiąc, te spacje i dywizy to moja bolączka (ale nie tylko moja!) :)

  • ausek 23.05.2016

    No i jak mogłeś nie zabrać tak zacnego otwieracza? ;) 5

  • Okropny 23.05.2016

    Ausek, jak ktoś nie umie otworzyć butelki byle czym, nie zasługuje na to, co jest w środku.

  • ausek 23.05.2016

    Okropny Ok, zrozumiałam... dlatego wole puszki. :P

  • Okropny 23.05.2016

    ausek fuj

  • ausek 23.05.2016

    Okropny ... otwierać oczywiście.

  • Okropny 23.05.2016

    ausek still

  • ausek 23.05.2016

    Okropny wiesz, każdy ma swoje odchyły... szczególnie ci ze Śląska.

  • Julsia 23.05.2016

    Najbardziej mnie rozwalił ten tekst z numerem telefonu :D 5

  • Okropny 23.05.2016

    Jaki tekst z numerem telefonu? :O

  • alfonsyna 23.05.2016

    Taka współczesna odmiana rycerskości - wcale niełatwa walka o jakże zacny otwieracz, coby go potem podarować uroczej białogłowie...

  • Nożyczki 23.05.2016

    Okropny na białym koniu? Chciałabym to zobaczyć! ;)

  • Nazareth 23.05.2016

    Nożyczki ja tez ;) #biednykóń

  • Neurotyk 23.05.2016

    a gdzie puenta? Bez puenty nie ma zabawy :)

  • Okropny 24.05.2016

    Puenta jest w innym tekście ;)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania