LBnD 0 - zawieram lokowanie
Jestem tu z woli.
Zbyt szybkiej.
Gdy czasu na nas mi brakuje
i za nim tęsknię -
rozciągam się pomiędzy alejkami, jeszcze do ciebie,
jeszcze na pięć minut.
I tworzę:
pandykulacyjne wtorki, środy, soboty;
zdrowe piąteczki
i poniedziałki zawsze i świeżo stęsknione.
Fejsuję tobą przestrzeń,
dokładam między el i de,
z niemiecką precyzją, starannie.
A teraz zapalę -
się na chwilę, tobą na pół.
*Zmiana*
A teraz odpalę się
do każdej z niedopitych kaw.
By móc optymistyczniej
spojrzeć na ten dzień.
Jestem tu z ochotą.
Nabraną.
Na dwadzieścia złotych
i sześćdziesiąt gorszych chwil -
z uśmiechem.
*Koniec*
I siebie zapraszam ponownie -
do ciebie.
Komentarze (21)
O ile nie jestem w stanie przekonać się do takiej formy wersyfikacji - subiektywnie, nie pasuję mi - o tyle doceniam ogólne podejście do tematu i pomysł.
Rozumiem - każdy coś innego, każdy jakoś inaczej.
Napisałam, bo chcę się angażować w życie portalu. A, że dość trudno uciec mi od mojego sposobu pisania, to musi być jak jest :)
Dzięki za zajrzenie i dobre słowo.
To nie jest samo w sobie złe. Najważniejsze, co wybrzemiewa z tego tekstu, to jakość. Przyzwyczajasz do tego, że stać Cię na teksty wysokiej klasy. I piszę to z przyjemnością. Jest to wartość dodana dla tego portalu.
Sufjen nawet nie wiesz jak miło mi to czytać...
Dziękuję raz jeszcze.
LD 🫶 i, swoją drogą L b n D xD
Takie tam, spostrzeżenia.
Ja nie wiem czy z mechaniki pracy dałoby się coś dodać, wyczerpalaś go. Każdy wers nawiązuje mniej czy więcej do tytułu. No. Moim zdaniem to jest ideolo. Kryteria spełnione na plus.
Do boju!
I jeszcze, trochę kombinując można pod Lidla podciągnąć xD
To, że tak uważasz - miło mi czytać i bardzo mnie cieszy. Dziękuję bardzo :)
Fajnie się bawisz. Twoja wyobraźnia robi co chce. Bardzo to doceniam. Wg. mnie jednak, drabble to co innego niż drabble wierszowane. Zawsze w konfrontacji poezji z prozą wygrywa poezja (wg mnie) ale konfrontowanie tych form nie jest dobrym pomysłem. :) :(
Tak o tym nie pomyślałam...
Chciałam tylko pobudzić trochę ruch w tych zabawach.
A, że inaczej niż tak po swojemu nie umiem, to jest jak jest :)
Najwyżej niech zostanie pominięty przy głosowaniu - dla mnie liczy się, że fajnie mi się pisało i, że może dzięki temu więcej osób się odważy.
piliery, piękne dzięki za to, że zajrzałeś :)
ciekawa forma
Dzięki :)
Poetycka forma. Mnie się podoba.
Pozdrawiam.
Dzięki bardzo :)
Poetycka forma mnie też się podoba.
Skoro tak to Tobie również bardzo dziękuję :)
Śpiewne i całkiem ładne.
Miło czytać :)
Dzięki piękne.
O jacie, poezja w grubszym wydaniu. No trochę wymiękłem. Poza ogólnym stwierdzeniem, że sposób odważny na pracę ciężko mi coś dodać, gdyż chamidło prozatorskie we mnie głęboko zasiedziałe ;)
No wiem, wiem... a jednak zajrzałeś i za to dziękuję :)
Dzień dobry, rozpoczynamy głosowanie!
https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/#reply
Zapraszam do oddania głosów.
oż ty, konkurs na drabble, a tu wiersz! Oczywiście żartuję (albo nie). "Fejsuję" chyba muszę sobie zapamiętać - ciekawe słowotwórstwo
Jakoś tak się napisało :)
Dzięki za wpadnięcie :)
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania