Józka Sznurka apel o zwiększenie ilości Przykazań Bożych

Zdaniem Józka Sznurka należy powiększyć listę przykazań Bożych, bo te Dziesięć Przykazań znanych z Biblii i katechizmu, jak pokazuje stan zgorszenia świata, to za mało. Brakuje następujących przykazań:

- Nie pożeraj zamordowanych zwierząt,

- Nie znęcaj się nad zwierzętami,

- Nie niszcz Ziemi,

- Nie uprawiaj lichy,

- Nie gwałć dzieci,

- Nie zmieniaj płci,

- Nie zatruwaj ciała i duszy środkami odurzającymi,

- Nie marnuj żywności,

- Nie kupuj artykułów produkowanych przez więźniów komunistycznych obozów koncentracyjnych,

- Nie popieraj komunizmu i faszyzmu,

- Nie handluj bronią ani innymi przedmiotami ludobójczymi.

.

Dziesięć Przykazań z hebrajskiej Biblii się nie sprawdza, tak samo jak Dziesięć Przykazań z katechizmu (między nimi jest niewielka różnica), bo sporo brakuje.

Uznanie owych tradycyjnych Dziesięciu Przykazań za autorytet skutkuje takim, a nie innym światopoglądem widocznym we współczesnym życiu społecznym i politycznym.

To błąd europejskiej cywilizacji, że uwierzyła w owe Dziesięć rzekomo objawionych Przykazań. Dzieje świata pokazały, że sporo brakuje!

Gdyby było takie przykazanie: "- Nie nazywaj kobiety czarownicą!", to nie byłoby stosów z płonącymi na nich niewinnymi kobietami (zob. w Biblii: "Nie pozwolisz żyć czarownicy" Wj 22, 17 - oto źródło europejskiego dramatu, którym było prześladowanie tzw. czarownic).

Na przykład w latach 1650–1651 spalono w  Nysie na stosie 33 kobiety oraz 9  dziewcząt posądzonych o kontakty z  diabłem, czary i związki z nieczystymi siłami ― wydarzenie to należy do najtragiczniejszych zjawisk w historii Kościoła i na wieki pozostanie hańbą. Również w  następnych latach mordowano bezbronne kobiety posądzane o czary, m.in. w  1653 roku spalono 42 tzw. czarownice. Szczytem tej brutalności było używanie specjalnego pieca do mordowania ludzi przez spalenie, który wybudowano w centrum miasta, z polecenia biskupa wrocławskiego Jana Baltazara Liescha von Hornau (zob.: ks. Józef Mandziuk, "Historia Kościoła Katolickiego na Śląsku", t. 2, Warszawa 1995, s. 155-156).

 

Amen

.

 

Postscriptum

 

Dziesięć Przykazań ma hebrajskie pochodzenie, bo Biblia najpierw była żydowska, zanim stała się chrześcijańską.

 

Krytykowanie Biblii nie jest antysemityzmem, lecz analizą teologiczno- historyczną. Inaczej np. krytykowanie historyczności Jezusa można by uznać za objaw antysemityzmu, gdyż był On Żydem. Podobnie jak krytykowanie twórczości i życia Szekspira nie jest antyangielskie.

Średnia ocena: 3.3  Głosów: 3

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (3)

  • Wertyt 04.05.2021
    Rozumiem, że chodzi o lichwę. Takich dodatkowych przykazań można by jeszcze dodać, choćby coś o fanatyźmie. Trza by do Józka napisać. I dać piątkę z pozdrowieniami.
  • Matt Custor 04.05.2021
    W imienia Józka Sznurka przesyłam pozdrowienia!
    MC
  • Opalony Ernest 04.05.2021
    refluks jest komunistą i faszystą.
    I pierdoli te przykazania.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania