Poprzednie części: Poli amor, część 1 (+18)
Poli amor, część 21
~*~
Czerwiec 2011 roku.
Ostatnie pięć lat to pasmo cudownych chwil w moim życiu.
Całość w Zszycie trzecim mojej książki: Opowiadania z zakładką :)
Następne części: Poli amor, Epilog (+18)
Komentarze (13)
Czyżby wszystko szło za dobrze? Ciekawa jestem coś ty wymyśliła. Czekam na kolejny rozdział.:)
Patrząc na godzinę dodania, zastanawiam się czy ty w ogóle sypiasz. :D
Czasem mi się zdarza :) Dziękuję za komentarz :)
Dobrze! Koniec tej sialanki! ;) Mam nadzieję, że tragiczne przeczucie Poli okaże się prawdą.
Jak mi się uda kolejna część już jutro :)
[...] tego dna zapomniałam zabrać ze sobą telefonu. ~ Dnia.
I jebudu! Czary mary, oszu-kary(?).
Poprawione, dziękuję :)
Karola, nie strasz mnie. Lecę sprawdzić co się stało. 5
Mam nadzieję, że wszystko jest okej. Podobało mi się to opisanie znaczenia imion. Fajnie tak się czegoś nauczyć, dowiedzieć z opowiadania. Na przykład pierwsze słyszę z Twojego opowiadania Bonawentura. Nie wiedziałam, że istnieje takie imię!
Tak to bywa, że w życiu nie może się układać za dobrze, potrzeba jakiejś równowagi i ja tu czuję, że właśnie taka "równowaga" się szykuje...
"Ostatnie pięć lat, to pasmo" - bez przecinka
"tym(,) co w nim"
"Wiedziałam(,) co mnie w nim"
"zawsze wiedziały(,) jak mnie zadowolić"
"Nie wiem(,) co je bardziej"
"który wspierał nie we wszystkich decyzjach" - mnie
"że tęsknie najbardziej" - tęsknię
"Ostatnie egzamin" - ostatnie egzaminy lub ostatni egzamin
"nie zdarzało mi się już dawno(,) tego dnia zapomniałam"
"motorem moich działań(,) odkąd los okazał się dla nas być łaskawy" - usunęłabym "być"
"i (z) torbą pełną rupieci"
"W przedziale(,) do którego weszłam(,) siedział mężczyzna i kobieta" - siedzieli
"że nosił go Tadeusz Kościuszko" - nosił je, bo chodzi o imię (rodzaj nijaki)
"do sprawdzania znaczenia imion(?)"
"miedzy innymi, za boga wróżb" - między
"Nie wierzę w wróżby" - we wróżby
"godna podziwu jej wiedzy" - raczej "jej wiedza była godna podziwu" albo "podziwiałam jej wiedzę" czy coś w tym rodzaju :)
Ta kobieta z pociągu wydaje się być trochę niepokojąca. Właściwie nie wiadomo, kim ona jest, ale najpierw ta interpretacja imion, w tym Adama, a później te słowa... A wszystko już szło tak dobrze. Pędzę do epilogu.
,,Ostatnie pięć lat, to pasmo cudownych chwil w moim życiu" - bez przecinka;
,,myślałam o domu i tym (przecinek) co w nim zostawiam każdego poniedziałkowego poranka";
,,Adam i jego ciepłe ręce, które zawsze wiedziały (przecinek) jak mnie zadowolić (przecinek) i Bono";
,,Fakt, że go mam (przecinek) sprawił";
,,Nie wiem (przecinek) co je bardziej zbliżyło do siebie";
,,partnerem życiowym, który wspierał nie we wszystkich decyzjach" - ,,mnie";
,,Ja zawsze miałam wrażenie, że tęsknie najbardziej z dala od ukochanych osób" - ,,tęsknię";
,,to teraz (przecinek) będąc w związku (przecinek) mogłam o nich mówić otwarcie";
,,Co nie zdarzało mi się już dawno (przecinek) tego dnia zapomniałam zabrać ze sobą telefonu";
,,Nie po to (przecinek) by zmienić nazwisko, bo to nie wchodziło w grę, ale po to (przecinek) byśmy wreszcie byli prawdziwą rodziną";
,,kiedy pójdzie do szkoły (przecinek) będzie miał mamę i tatę po ślubie";
,,był motorem moich działań (przecinek) odkąd los okazał się dla nas być łaskawy";
,,We wspaniałym nastroju i torbą pełną rupieci, wsiadłam do porannego pociągu" - bez przecinka;
,,W przedziale (przecinek) do którego weszłam (przecinek) siedział mężczyzna i kobieta";
,,poznałam (przecinek) że jadą razem";
,,To piękne imię – pochwaliła – wiesz (przecinek) co oznacza?";
,,nosisz takie imię i nie sprawdziłaś (przecinek) co oznacza imię twojego syna?";
,,Nie wierzę w wróżby, przesądy ani inne czary mary" - ,,we wróżby";
,,skoro tyle już powiedziała (przecinek) to może dowiem się coś więcej";
,,tak to jest (przecinek) jak ktoś się czymś interesuje";
,,ale ona (przecinek) o dziwo, też nie kontynuowała rozmowy";
,,Słucham? – Zgłupiałam (przecinek) słysząc te słowa";
,,Mówi, że jak zawsze, myśli o tobie" - bez drugiego przecinka. 5 :)
Lucindo, pięknie dziękuję za kolejną poprawkę :)
Mmm zabiłaś Adama... no dobra. "Nic nie może przecież wiecznie trwać. Za miłość też trzeba będzie płacić"
Zabiłam :(
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania