LBnDrabble nr 53 _ By umierano pianissimo
Śląski kopała wraca z pracy do domu, ledwo żywy pada na krzesło.
– Źle się czujesz? Dużo miałeś pogrzebów? – pyta żonka.
– Jeden, tylko jeden, ale chowaliśmy szefa prokuratury.
– I co z tego?
– Niby nic wielkiego, ale jak go przykryliśmy ziemią, to rozbrzmiały oklaski
i musieliśmy kilkanaście razy bisować. Trumna aż trzeszczała z radości.
– Bo widzisz, on był jak chirurg. Wszystko robił w białych rękawiczkach,
żeby nie zostawiać odcisków palców. Nawet jego śmierć, w imię dobra ogółu, winna była sprawić jak najmniej kłopotu, a stała się przegraną owej instytucji. Iluzją władzy nad śmiercią.
Spojrzała na śpiącego syna... Kolejny prokurator rośnie – pomyślała.
*inspiracja sztuką "Wdowy" Mrożka
Komentarze (20)
Witamy w Bitwie i życzymy dobrej zabawy z ciekawymi drabbelkami.
Literkowa
Rozbawił mnie ten mały naczelnik. Rodzice tak dobrze znają swoje dzieci 😃
Pozdrawiam
Zmieniłam trochę i na prokuratora. Ważnego bynajmniej :))
Pozdrawiam i dziekuję
Pasja właśnie widziałem :) Nie straciło sensu i nie umniejszyło puencie:)
Poncki uważajmy na dzieci :))
Mnie raczej przeraził...
Przerażenie jest dobrą emocją w tym znaczeniu.
Pozdrawiam serdecznie
Pasjo→Można by rzec, iż tekst ma drugie, lub nawet następne dno. Nie tylko, grobu.
Pozdrawiam🙂
Dekaos Dondi ma niejedno dno... szereg. Jednak ziemia wszystko przyjmuje, bez wyjątku.
Miłego dnia
Przypomniałaś mi Gogola — „Jeden tam tylko jest porządny człowiek: prokurator; ale i ten, prawdę mówiąc, świnia.”, lecz może rzeczywiście bardziej w stronę Mrożka…🤔
Pozdrawiam i życzę powodzenia w konkursie.👍
Witam i dziękuję za zatrzymanie się przy prokuratorze :) Nie obrażałabym świni w tej kwestii. :))
Gogol był Mistrzem i Prokuratorem.
Serdecznie pozdrawiam
Istnieje też iluzja śmierci władzy. Ona nigdy się nie kończy. Umiera i odradza, a ludzie wciąż stoją nad trumną. Nie milkną oklaski.
Wszystkiego dobrego Pasjo :)
Prawdą jest, to co myślisz i pewnie nic nie możemy uchwycić z tej iluzji. Czy to już ten moment? Wciąż stoimy nad trumną.
Pozdrawiam i serdeczności życzę
Dobre drabble i jakościowo napisane. Jest dobrze. Pozdrawiam :)
Sufjen dziękuję za słowo i pozdrawiam sympatycznie.
Rozpoczynamy głosowanie. Zapraszamy na Forum:
https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/
Głosujemy według zasady: 3 - 2 - 1 - plus uzasadniamy dlaczego? Komentujemy i zostawiamy ślad.
Czas do soboty /23.59/
Literkowa życzy przyjemnej lektury
Podoba mi się
Dzięki za podobanie :)
"... musieliśmy kilkanaście razy bisować". Świetne, naprawdę się uśmiałam. Gratuluję i pozdrawiam serdecznie 🙂
Dziękuję pięknie za uśmiech i zatrzymanie :)
Miłego dzionka
Napisz komentarz
Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania