Pokaż listęUkryj listę

kstyl/60/ - wiersz znaleziony w gazecie - Szpilka O!🎈

w temacie: Bal(e) 💃🕺

 

w karnawale świniobicie

do gorzołki masno zagryzka

somsiod ściągnął familija

spucują zagryzkę

bydzie haja czuja to

starka łypie coś spod oka

wyswatania młodych chce

wywijają w dyrdy

skubaczki karnawałowe

starzyk już naprany

wszystko brał jak chciał

i kwasiory i brynę i lux

szalter ktoś przycisnął

bydzie haja czuja to

bo w ciemnicy diosek nie śpi

pod klajd dziołsze

starzyk wlozł i za batki ciągnie

wrazidlaty jakiś

na karlusa dziołszka łasa

bydzie haja czuja to

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 5

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (41)

  • Rozstrzelajmy gwarą Twórcę O!

  • słone paluszki 24.01.2024

    Kimkolwiek jesteś, obojętnie po której stronie stoisz, należą się brawka.

    Kurczę, to zgadywanko jest coraz trudniejsze... Dekaos Dondi.

  • Komunikat słonej jak Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie xDD I DD

  • Szpilka 24.01.2024

    O kurdę, po śląsku wtręty, Poncki zagadywał w tej gwarze, innego sprawcy zamieszania nie znam, zatem Poncki
    ✺◟(•‿•)◞✺

    Się postarał, że hohohohohoh ˙ᵕ˙

  • Jak pamiętnik znaleziony w Sarragosie. Poncki powiadasz?

  • Szpilka 24.01.2024

    Stylowy

    A co, też śląską gadką władasz? Przyznaj się mi tu zaraz! ( • ᴗ - ) ✧

  • Szpilka
    Czasem godam

  • Szpilka 24.01.2024

    Stylowy

    Aha, ale stanęło na Ponckim i niech już stoi ( • ᴗ - ) ✧

  • Poncki 24.01.2024

    Szpilka no właśnie. Szpileczka ja wiem kto jeszcze godo. Szpilka 😃

  • Poncki Jo

  • Poncki 24.01.2024

    Niepowtarzalny Styl z Opowi no to by mi wychodziło, że po pół niepowtarzalny i szpilka.

  • Poncki
    Forszteluj se

  • Szpilka 25.01.2024

    Poncki

    A gdzie tam, ja tylko po nie niemiecku szwargoczę, po angielsku rozumiem, ale słabo szwargoczę, po śląsku też rozumiem, ale nie szwargoczę ( • ᴗ - ) ✧

  • Szpilka 25.01.2024

    *niemiecku

  • Poncki 25.01.2024

    Szpilka prawda jest taka, że ja po śląsku też rozumiem pojedyncze słowa. Za to z tego co widzę, to Stylowy całkiem nieźle sobie radzi. Mimo to myślę, że to Ty koleżanko popełniłaś :)

  • Szpilka 25.01.2024

    Poncki

    Hmmm, rzekłeś ( • ᴗ - ) ✧

  • Szpilka 01.02.2024

    Poncki

    Gratulacje, trafiłeś bez pudła ¯\_(ツ)_/¯

  • Poncki 01.02.2024

    Szpilka Ha! Mam Cię :)

  • Dekaos Dondi 24.01.2024

    Taki dziarsko soczysty befsztyk tekstowy, przyprawiony różnorako.
    Nie wiem, kto tak godo, ale biorąc roztropnie pod rozwagę, co wyżej,
    stawiam na Szpilkę w Poncku😃

  • Poncki 24.01.2024

    Ał 😃 jeszcze Grain godo ale łon niezdolny do zabawy towrazyskiej.

  • Poncki
    Jo Ci Przaja O!

  • Befsztyk po Poncku Szpilką spięty O!

  • Poncki on się zatrzymał gdzieś i błądzi xD

  • Poncki 24.01.2024

    Niepowtarzalny Styl z Opowi miło mi 😃

  • Szpilka 25.01.2024

    Dekaos

    Hahahaahah, no tego jeszcze nie grali - Szpilka w Poncku (งツ)ว

  • Szpilka
    Rulada śląska wyszła ze Szpilką O

  • Szpilka 25.01.2024

    Stylowy

    Nie znam śląskiej kuchni, znasz jakiej fajnackie potrawy? ◉‿◉

  • Szpilka
    Ja lubię kistę (w kiście piwa je 20 flaszek) :))

  • Szpilka 25.01.2024

    Stylowy

    Hahahhaha, czyli zupa chmielowa, też lubię, szczególnie w lecie, a do zupki precla ◉‿◉

  • Szpilka 01.02.2024

    Dekaos

    Gratulacje ¯\_(ツ)_/¯

  • słone paluszki 25.01.2024

    Kurczę, może faktycznie to Ponczek...
    Ale równie dobrze ktoś mógł się podszyć i przefastrygować specjalnie, by zmylić i na manowce zaprowadzić.
    Chciałam zmienić, ale ostatecznie i definitywnie zostanę przy pierwszym typowaniu :)

  • No i koniec i kropka! Xd

  • Pasja 25.01.2024

    Uwielbiam gawarę. Śląska jest jedną z moich ulubionych. Postawię na Ponckiego, chociaż może to byc ktoś inny?

  • Może pogaworzymy po śląsku o 🥯. O!

  • Poncki 25.01.2024

    Mówię wam. To nie ja. Zaufajcie mi😃

  • Poncki raz zaufałem😁

  • Szpilka 01.02.2024

    Wiersz napisany na podstawie tekstów prasowych, jest to metoda twórcza według Austina Kleona, dlatego też tytuł nawiązujący do tej metody ( • ᴗ - ) ✧

  • Dekaos Dondi 01.02.2024

    Szpilko↔Trafiłem w Ciebie n 1/2→bo w Poncku😃:)

  • Szpilka 02.02.2024

    Dekaos Dondi

    Brawo! ◉‿◉

  • słone paluszki 01.02.2024

    Szpilka, ty łobuziakuuuu!😲 Brawo👏👏👏 :)

  • Szpilka 02.02.2024

    Thanks ◉‿◉

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania