Pokaż listęUkryj listę

kstyl/60/ - Z wizytą w Nippon - słone paluszki O!🎈

w temacie: Koziorożec i Panna 🦌💃

 

Haikai

 

panna w jeziorze

ciekawski koziorożec

ukryty w listkach

 

*

Ryūka

 

młody koziorożec trąca

rogami taflę jeziora

wzruszony księżyc faluje

mocniej połyskując

 

*

Senryū

 

opasła panna

kuca w gęstych krzaczorach

bek koziorożca

 

*

Tanka

 

ciepła równonoc

panna młoda mitręży

w lesie cyrograf

 

radosny koziorożec

fika koziołki w locie

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (22)

  • Japońskie przysmaki O! Zgadnij kto to taki?

  • Szpilka 28.01.2024

    Fiuuu, fiuuuu, jakie fajne, Poncki! (งツ)ว

  • Poncki 28.01.2024

    Bardzo miło z Twojej strony, lecz ja nawet nie wiedziałem, że tyle tych rodzajów japońskiego wiersza jest. Z kolei myślę, że Dekoś mógłby to wiedzieć. Ja w DD strzelam 😃

  • Szpilka
    Też fiuuu, fiuuu powiem, ale czy Ponczek jest Japończykiem O!

  • Poncki
    A strzelaj sobie, gdzie chcesz i jak chcesz. XDD

  • Szpilka 29.01.2024

    Poncki

    Tirlitirli, pamiętam, że haiku fajoskie wyrychtowałeś, nazwami się nie zasłaniaj◝(ᵔᵕᵔ)◜

  • Poncki 29.01.2024

    Szpilka
    Hajku akurat znam. Tych tutaj nie znałem :) Ciężko by było mnie zasłonić nazwami. Kawał ze mnie chłopaka :)

  • Poncki 29.01.2024

    Niepowtarzalny Styl z Opowi
    nie jestem Japończykiem :) ,ale lubię japońskie samochody :)

  • Szpilka 29.01.2024

    Poncki

    Hihihihih, jak kawał to kawał, znasz ten? Chłop welki jak dąb, tylko jaja jak żołędzie ¬‿¬

  • Poncki
    A ja motocykle i japonki O!

  • Poncki 29.01.2024

    Niepowtarzalny Styl z Opowi motocykle ok, ale wolę nasze góralskie ciapy :P

  • Poncki 29.01.2024

    Szpilka na szczęście jaja odgrywają rolę drugorzędną ;)

  • Poncki
    O ty, za ciapami latosz, a drzewioki ci nie pasą O!

  • Szpilka 30.01.2024

    Poncki

    oj, tak, tak, wszak nie jaje tu do boju staje ( • ᴗ - ) ✧

  • Dekaos Dondi 28.01.2024

    Ło jeski. Co za tytuły. Ogarnąć nie sposób. Ale barwnie stoi.
    Nie wiem. Strzelam w Papilarne🦌💃

  • Dekaos Dondi w papilarne linie strzelił ślepakami O!

  • słone paluszki 28.01.2024

    O, Stylowy! Albo ktoś wprowadza na manowce do Pacanowa.

    Kimkolwiek jesteś, obojętnie po której stronie stoisz, należą się brawka.

    We każdym razie... Stylowy!

  • słone paluszki mają nosa jak Pinokio O!

  • Pasja 29.01.2024

    Fajne sushi ze słowa i w Dekaosa strzelę

    Miłego

  • Pasją
    Taki kucharz z naszego Ponczka O!

  • Dekaos Dondi 01.02.2024

    Tu zaważyła treść, różnorodność i tłuste litery😀

  • słone paluszki 01.02.2024

    🤪

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania