Poprzednie częściLBnD 01 Niebezpieczny dźwięk

LBnD 06 - Pszczółeczka

Marcin był młodym pszczelarzem. Poświęcał pszczołom naprawdę dużo czasu. Jego żona uważała, że zbyt wiele. Zawsze mu to wypominała. Nie omieszkała wytknąć tego i tym razem:

- Marcin, jak długo zamierzasz jeszcze pracować?

- Pszczółeczko, już za moment kończę.

- I znowu ta pszczółeczka i pszczółeczka. Dlaczego zawsze mnie tak nazywasz?

Facet kończąc pracę, podszedł do żony i rzekł szarmancko:

- Dlaczego? To proste. Jesteś moją pszczółeczką, gdyż jesteś życiem, bez którego nie mógłbym istnieć.

Kobieta, słysząc to, powiedziała tylko:

- Za pięć minut w sypialni.

 

Dziewięć miesięcy później Marcin przekonał się na własnej skórze, że należy dbać o pszczółki.

 

W końcu pszczółki to życie.

Średnia ocena: 4.7  Głosów: 12

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (25)

  • kigja 23.05.2020

    Mówią , że jak zginą pszczółki to po nich ludzie i świat.
    Sympatyczne opowiadanie o dzieleniu i mnożeniu miłości.
    Pozdrawiam Shogun

  • Shogun 23.05.2020

    Dziękuję bardzo :)
    Również pozdrawiam.

  • Pan Buczybór 23.05.2020

    Dość interesujące. Porządnie napisane

  • Shogun 23.05.2020

    Dzięki Bucz :)

  • LBnDrabble 23.05.2020

    Witamy kolejnego śmiałka i życzymy wygranej. Brawo!
    Literkowa pozdrawia

  • Shogun 23.05.2020

    Dziękuję bardzo :D
    Również pozdrawiam ;)

  • Dekaos Dondi 23.05.2020

    Shogunie→Fajne drabble. Dobrze napisane. Pszczółkowo→życiowe:)↔Pozdrawiam:)→5

  • Shogun 23.05.2020

    Dekaos Dondi dziękuję, tak właśnie miało być, jak to powiedziałeś pszczółkowo-życiowo :)
    Również pozdrawiam ;)

  • Pasja 23.05.2020

    Uśmiechnęłam się i to jest najważniejsze. Miodzio drabbelek. Pozdrawiam

  • Shogun 23.05.2020

    Miło mi to słyszeć :) No, jak są pszczółki, to i miodzio musi być :D
    Również pozdrawiam ;)

  • Johnny2x4 23.05.2020

    Gut

  • Shogun 23.05.2020

    ;D

  • Johnny2x4 23.05.2020

    Shogun Mistrz komentarzy :D

  • Shogun 23.05.2020

    Johnny2x4 A jak :D

  • Bajkopisarz 23.05.2020

    Coś mi się zdaje że pszczoły Marcina produkowały nie miód, a przede wszystkim mleczko – które jak wiadomo:
    • wspomaga proces płodności u kobiet,
    • stymuluje owulację,
    • zwiększa poziom progesteronu w ciąży i pobudza produkcję pokarmu w czasie laktacji,
    • pomaga w walce z impotencją u mężczyzn i podnosi jakość spermy,
    • łagodzi objawy menopauzy,

  • Shogun 23.05.2020

    Teraz to mnie zabiłeś haha :D
    Cóż, po tym co usłyszałem, to już sam nie wiem co produkowały, ale jednego jestem pewny. Mianowicie tego, że z pewnością jest to zacna substancja, zacny towar haha

  • LBnDrabble 27.05.2020

    Zapraszamy Autora na Forum do zagłosowania na najlepsze drabble:
    https://www.opowi.pl/forum/literkowa-bitwa-na-drabble-glosowanie-w1241/
    Głosujemy do 31 maja / niedziela/ godz. 23.59
    Literkowa dziękuje

  • Piotrek P. 1988 29.05.2020

    Zabawne i zaskakujące, ale podobne motywy zdarzają się w życiu bardzo wielu ludzi, i nie tylko ludzi. 5, pozdrawiam :-)

  • Shogun 29.05.2020

    Dziękuję, to prawda, zdarzają się wielu :D Miło mi, że Ci się podobało :D
    Również pozdrawiam ;)

  • Anonim 30.05.2020

    Trochę za bardzo przesłodzone. Nie czuć powodu tego przesłodzenia.
    A tak to fajne.

    Pozdrawiam

  • Shogun 30.05.2020

    Antoni, jak to przesłodzone? Przecie pszczółki miodek produkują, a on słodki musi być :D
    Fajnie, że fajne :D
    Również pozdrawiam ;)

  • Białogłowa 03.06.2020

    Tu bez przemyśleń, od razu załapałam!
    Aleeee za to uśmiech na całą buzię ??
    Pomysłowo, Shogunie, pomysłowo

  • Shogun 03.06.2020

    Dziękuję :)
    Uśmiech również jest ważny, więc cieszę się, że się pojawił ;)

  • Onyx 16.11.2020

    Świetne! Na mordce uśmieszek się pojawił :D

  • Shogun 16.11.2020

    I o to chodzi! :D

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania