Tkaczka - Część 4 Mroźnej nocy w lesie…

Gdy stała teraz samotnie w ciemnej, zimnej izbie starając się odróżnić sen od jawy, z zadumy wyrwało ją przeciągłe wycie wilków. Poczuła mrowienie pod skórą. Noc i wiatr - jej siostry, jak mawiała w myślach - wzywały. Nie zastanawiała się dłużej. Zebrała wszystko co miała i ruszyła.

Biegła co sił w nogach, jakby od tego zależało jej własne życie. Przyśpieszony oddech zamieniał się w kłębki pary rozpraszane i ginące we mgle. Serce dudniło jak oszalałe, w udach pojawił się ból. Czuła we krwi ich bliskość.

Szukała gorączkowo miejsca ze snu. Układ: dąb z głęboką na człowieka jamą, księżyc po prawej, kolczasty krzew niczym rozcapierzona ręka wrył się dokładnie w pamięć. Nocą widziała jeszcze lepiej niż w dzień, mimo to zdawało się przez chwilę, że zbłądziła.

Przystanęła wreszcie poirytowana by chwilę odpocząć i uspokoić oddech. Rozejrzała się i zaczęła nasłuchiwać. Martwa cisza otaczała ją zewsząd. Las zamarł. Oczekiwał.

Dojrzała kątem oka czerwony skrawek materiału na kolczastym krzewie. Wisiał smętnie niczym krwawy, martwy drogowskaz. Mrugnięcie okiem później już go tam nie było, ale teraz mogła mieć pewność, że jest na miejscu. Wystarczyło poczekać.

Po chwili dogoniły ją odgłosy. Zbliżały się naprawdę szybko. Poczuła uderzenie adrenaliny. Wyostrzyła wszystkie zmysły, wytarła mokre dłonie o odzienie, przyjęła pozycję i czekała.

Pierwszego dostrzegła Fae, tak jak we śnie, poruszał się z nieludzką prędkością. Jego stopy ledwo dotykały gruntu. No cóż, w końcu to Fae, pomyślała lakonicznie.

Obserwowała w życiu już niejedno polowanie, Fae jednak widziała w tych lasach pierwszy raz. Nie zapuszczali się tu od bardzo dawna. Ta przeklęta przez ludzi i Fae kraina nie była dla nich gościnna - konsekwentnie karała śmiercią nieproszonych gości.

Stado było liczniejsze niż zwykle. Ponad tuzin wyrosłych na prawie dwa metry wilkostworów podążało za ofiarą, dysząc ciężko i szczerząc przy tym ociekające śliną dorodne kły. Szpony długie i ostre błyskały niczym sztylety, ziemia dudniła pod ich łapami. Przez myśl przeszło jej, że mogłaby przeczekać do chwili, aż wykończą Fae, ale rozsądek podpowiadał, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. Las przecież przemówił. Westchnęła w duchu.

Na przód pościgu wysunął się największy, najsilniejszy samiec. Był jak olbrzym i najwyraźniej szykował się już do skoku. Oceniła dystans, naciągnęła cięciwę w łuku i wycelowała. Wypuściła pierwszą strzałę w momencie, gdy wybity tylnymi przerośniętymi łapami samiec odrywał się od ziemi. Rozwarł w locie potężne szczęki, by zatopić je w karku ofiary. Nie zdążył ich zewrzeć z powrotem - grot strzały, nacinając po drodze lekko czubate ucho Fae, wbił się między wściekłe ślepia.

- Uderz w pasterza, a owce same się rozpierzchną - pomyślała z zadowoleniem Ote. Miała cichą nadzieję, że właśnie ubiła przewódcę stada.

Fae rzucił łuczniczce zaskoczone spojrzenie, dostrzegając wreszcie jej obecność. Kącik ust dziewczyny poszedł nieznacznie do góry.

- A więc Fae też się potrafią dziwić - pomyślała z przekąsem.

W jednej chwili obraz , który zapamiętała ze snu Ote uległ zmianie.

Uciekający mężczyzna, jak na komendę, odbił się od najbliższego, napotkanego drzewa i obrócił się w locie. Ostrze wyciągniętego błyskawicznie miecza zamigotało w świetle księżyca, na śniegu pojawił się rozbryzg krwi. Przykuwał wzrok pięknem czerwieni, niczym kwiat na tle wyblakłego, mroźnego pejzażu lodowego labiryntu. Fae zaszlachtował szarżującego najbliżej wilkostwora, który najwyraźniej mniej zwrotny przy swojej masie nie miał szans nawet zareagować na błyskawiczny wypad przeciwnika.

Walczył jakby nigdy nic innego nie robił w życiu.

Dziewczyna nie miała czasu dokładnie mu się przyglądać, ale to co zaobserwowała kątem oka wprawiało w osłupienie. Wyłapywała uchem ledwo słyszalne stęknięcia mężczyzny, zapewne był już wyczerpany, a jednak ruchy miał zabójczo zwinne i precyzyjne. Pomyślała z niechętnym podziwem, że jego technika przypomina taniec.

- Fae - prychnęła pogardliwie w myślach - nawet z zabijania musieli uczynić sztukę. Mistrzowie niszczenia wszystkiego co niedoskonałe.

Sama naciągała metodycznie cięciwę łuku, celowała cierpliwie i wypuszczała strzałę za strzałą. Rękę już miała zmęczoną i czuła pot cieknący po skroni, lecz nadal nie chybiała. Nie mogła pozwolić sobie na ten luksus. Miała ograniczoną ilość 'wilkołaczych' strzał w kołczanie. Więc nie, nie dzisiaj, myślała. Nie przy takiej wielkości watahy.

Nagle trzech wilkostworów odłączyło się od grupy atakującej Fae i skierowało biegiem w stronę Ote. Nie tracąc zimnej krwi sięgnęła po ostatnią srebrną 'wilkołaczą' strzałę i ubiła jednego w połowie drogi. Wilkostwory widząc, że odrzuca łuk przyśpieszyły pewne łatwej zdobyczy. Zaklęła szpetnie i wyciągnęła sztylety. Nienawidziła walki wręcz. Zwłaszcza z wilkostworami, bo obłąkane z pragnienia bywały nieprzewidywalne. Waliły na oślep szponami niczym cepami, nieczułe na ból. Pomylić się można było tylko raz.

Rzucili się obaj z rozbiegu na raz, jak na komendę. Wyglądała przy nich niczym zagubione w lesie dziecko. Postanowiła wykorzystać tą różnicę rozmiarów i prędkości. Zrobiła zwinnie unik w ostatniej chwili, mijając się z paszczą wycelowaną w jej krtań. Prześliznęła się pomiędzy nogami pierwszego podcinając mu jednocześnie ścięgna. Zaskoczony zwierz ryknął wściekle, padając wykonał półobrót i prawie dosięgnął ją pazurami. Wbiła mu ostrze sztyletu w bok, po samą rękojeść, po czym przeturlała się dalej. Poczuła piekący ból i ciepło krwi na lewym ramieniu.

Sapiąc ciężko rozejrzała się za drugim drapieżcą. Wilkostwór wydawał z siebie głuchy warkot, wyszczerzone zęby sprawiały wrażenie upiornego uśmiechu. Jej drobna postura ginęła na tle góry jego mięśni. Sztylet, który dzierżyła jawił się przy nim zabawką. Krew dudniąca w uszach zagłuszyła wszystkie dźwięki. Poczuła wszechogarniającą wściekłość, która pochłonęła uczucie strachu. Świat przysłoniła czerwień.

Nie dał czasu do namysłu, zaatakował natychmiast. Pomimo koszmarnego zmęczenia zrobiła unik, odbiła zwinnie od pobliskiego drzewa i niespodziewanie wbiła sztylet w jego klatkę piersiową. Dosięgła serca, zszokowany spojrzał jej w oczy. Przez ułamek sekundy odniosła wrażenie, że to wzrok rozumnej istoty, pełny bólu i smutku. Wydając ostatni oddech, wsparł się na niej, po czym osunął martwy.

Stała chwilę odrętwiała, po czym otrząsnęła się i rozejrzała.

Odgłosy walki ucichły. Wypuściła powietrze z płuc.

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 4

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (10)

 • wolfie pół roku temu
  Jak dla mnie, opis walki był jak najbardziej w porządku, czytałam go wręcz z zapartym tchem. Nie mogę powiedzieć, że mi się nie podobało, wręcz przeciwnie :)
 • Baba Szora pół roku temu
  Dzięki.
  Pozdrawiam,
 • Bajkopisarz pół roku temu
  „jej się dokładnie w pamięć. Nocą widziała jeszcze lepiej niż w dzień, mimo to zdawało jej się”
  2 x jej się
  „Mrugnięcie później już go”
  Mrugnięcie bez dopowiedzenia czym wygląda dziwnie. Jest zrozumiałe, ale dziwne
  „jej, że mogłaby przeczekać do chwili, aż wykończą Fae, ale rozsądek podpowiadał jej,”
  W sumie to oba jej zbędne
  „naciągnęła cięciwę na wcześniej wyciągniętym”
  Naciągnęła – wyciągniętym – zbitka podobnych słów. Może wcześniej przygotowanym
  „grot jej strzały”
  Jej zbędne
  „Fae wbił się między jego wściekłe „
  Bez jego. Jego sugeruje tutaj, że to były ślepia Fae
  „jej zaskoczone spojrzenie, dostrzegając wreszcie jej obecność. Kącik jej”
  3 x jej

  Opis walk jest w porządku. Dynamiczny, nieprzeładowany szczegółami, więc czyta się płynnie. Emocje może nie są szczególnie wielkie – nie ma ani przez sekundę wątpliwości, kto wygra. Życie żadnego z bohaterów nie jest szczególnie zagrożone. Nie jest to jednak wielki problem – to początek opowieści, więc walczą z jakimiś tam wilkostworami, a nie końcowym bossem złodupcem.
  Dla mnie ok.
  Jedyne co bym zaznaczył wyraźniej, to ile, mniej więcej, osobników liczyło stado, żeby się zorientować w skali problemu i ułatwić sobie odliczanie, ilu jeszcze ewentualnie zostało.
 • Baba Szora pół roku temu
  Dzięki wielkie! Bardzo sobie cenię Twoje uwagi, bo naprawdę pomagają się zorientować co jeszcze jest 'nie teges' :-)
  Szkoda, że nie ma ani jednej tej sekundy wątpliwości, bo chciałam, żeby chociaż jedna była :-)
  Ale przynajmniej wiem na czym stoję.

  Pozdrawiam,
 • Bajkopisarz pół roku temu
  Baba Szora - tu nie da się zrobić opisu emocjonującego, bo średnio rozgarnięty czytelnik wie, że muszą przeżyć i Fae i Ote ;) Więc wystarczy, że jest dynamicznie ;)
 • Baba Szora pół roku temu
  Bajkopisarz
  OK Trzymam Cię za słowo :-)
 • Vespera pół roku temu
  Opis walki udany, zrobiony tak, że nie ma wątpliwości co się dzieje, i kto z kim walczy.
 • Baba Szora pół roku temu
  No i spoko. Dzięki za opinię.
  Pozdrawiam,
 • Dekaos Dondi 5 miesięcy temu
  Baba Szora↔Jam przerwał czytanie, ale wróciłem i nie żałuje.
  Opis walki wcale nie za długi.
  Proporcje akcji w różnych aspektach – zachowane.
  Kiedy ''widzę'' to co czytam, to nie narzekam.
  Jedynie co mi subiektywnie zawadza, to→37 powtórzeń: się.
  Czytało–się–dobrze:))↔Pozdrawiam jak zawsze:))↔5
 • Baba Szora 5 miesięcy temu
  Się to moja specjalność ;-) Nie tak prędko się pozbędę skoro tak się ukochałam :-) Kochajmy wszyscy się :-)
  Pozdrawiam również jak zawsze i dziękuję za powód do uśmiechu :-)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania