Poprzednie częściwiersz - pasują do wszystkiego.
Pokaż listęUkryj listę

wiersz - spokój nareszcie

chwytając rozkołysane korony

pamiętaj jak wysoko jesteś nad ziemią

upadek tym boleśniejszy

im więcej poświęciłeś by się wspiąć

 

pośród ruin dawnej świetności

pierzastych zdobień do kapeluszy

dziś jest dzikość najprawdziwsza

zmieszana z wentylem dla twórczej natury ludzkiej

 

nie da się skutecznie konserwować mandarynek

fragmenty idealnie pasują między zęby

z każdym milimetrem rozlewają się słodko

tylko teraz

Średnia ocena: 3.4  Głosów: 8

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (46)

  • Starszy Woźny pół roku temu

    "tu i teraz" - takie pospolite.
    całość dobra. 5.
    NO!

  • Poncki pół roku temu

    hmmm, faktycznie, ale sól też pchamy do wszystkiego i dodaje smaku za każdym razem ;)
    a w tym konkretnym wierszu musi być

  • Poncki pół roku temu

    Dzięki :)

  • Don Chujan pół roku temu

    Poncki, uważaj na tego gościa, i nigdy nie obracaj plecami!

  • Sokrates pół roku temu

    Każda ze zwrotek mówi o czymś zupełnie innym. Brak powiązania poruszanych tematów. 1 strofa bardziej pasowała by na zakończenie wiersza, gdyby to jakoś zgrać.

  • Pulinaaa pół roku temu

    Tez tak uważam, tak jak wyzej napisałStarszy wozny "Takie tu i teraz" naturalną rzecza jest piczuc sie na szczycie by w jednym momencie upaść

  • Pulinaaa pół roku temu

    *poczuć

  • Poncki pół roku temu

    Szkielet jest niejawny, jak w zwierzęcym ciele, ale "tematy" są powiązane, mimo że metafory pozornie dotyczą czegoś innego.

  • Poncki pół roku temu

    Pulinaaa naturalnym jest ból przy upadku. Nie trzeba wcale spaść, trzeba jedynie uważać.

  • Pulinaaa pół roku temu

    Poncki dogłebnie Cie probuje zrozumieć ,ale chiwasz się za pancerzem obronnego lodu.
    Uważać zawsze trzeba,gorzej jak.samemu wbija się sobie gwóźdź do trumny..
    Wtedy do kogo mieć żal?

  • Pulinaaa pół roku temu

    *chowasz

  • Poncki pół roku temu

    Pulinaaa 🤣

  • Pulinaaa pół roku temu

    Poncki nie wiem z czego sie śmiejesz 😅🤭,ale spoko.
    Śmiech to zdrowie;)

  • Poncki pół roku temu

    Pulinaaa z pancerza obronnego lodu.

  • Pulinaaa pół roku temu

    Poncki bo to miało byc metaforyczne;)

  • Poncki pół roku temu

    Pulinaaa że tak zapytam, po co mnie próbujesz zrozumieć dogłębnie?

  • Pulinaaa pół roku temu

    Poncki bo dziwny jestes;)

  • Pulinaaa pół roku temu

    Inny od innych;)

  • Poncki pół roku temu

    Pulinaaa nie. to inni są inni

  • Pulinaaa pół roku temu

    Poncki dobra to każdy jest w swoim rodzaju !ooo

  • ireneo pół roku temu

    "upadek tym boleśniejszy
    m więcej poświęciłeś by się wspiąć"
    - co poświęciłem i gdzie, bo korona takiego Łokietka na wysokości mojej brody.

  • Poncki pół roku temu

    Ty się mnie pytasz co poświęciłeś i co za tym idzie jak boleśnie upadłeś? To są pytania do twojego psychiatry, nie do mnie.

  • pif paf pół roku temu

    Poncki przyznać trzeba, że dość zabawny komentarz wstawił.

  • Poncki pół roku temu

    pif paf przyznaję.

  • pif paf pół roku temu

    Poncki dumę może uraził?

  • ireneo pół roku temu

    Poncki
    zazwyczaj tak odpowiadają na uwagi debile.
    Nie spodziewałem się merytorycznego odniesienia debila. Moim celem było zwrócić uwagę czyelników na błędy stylistyczne i rzeczowe skutkujące bełkotem.
    Grafomanie, nie ma tu ani narratora, ani postaci literackiej. Jak to bywa w patchworkowych wypocinach.
    Do psychiatry nie odsyłałbym, ale nie dlatego, że nie jestem aż tak chamski lecz z tej przyczyny, że nie będzie za ciebie uczył się języka polskiego.

  • pif paf pół roku temu

    ireneo mocne oskarżenia!

  • Grain pół roku temu

    ireneo Chamidło, podejrzewam iż wiem, że płatny troll obrażający na okrągło uczucia religijne katolików, tutaj zgrywa się na obrońcę poprawności językowej.

    Ponieważ Prezydent RP rozstawia po kątach jego mocodawców, to i on wykroił poligramotę na jego temat.

    Piszę o tym tutaj, bo admin odrzuca możliwość komentowania u iremeo.
    Czy aby nie vel admina?

  • Poncki pół roku temu

    ireneo wąchaj pachę

  • NinjaC pół roku temu

    Najbardziej kupuję końcówkę - mandarynka robi tu spokój w sekundę, tylko ten „wentyl” brzmi trochę jak hasło z poradnika i wybija z klimatu.

  • Poncki pół roku temu

    Ha, to ciekawe bo mi ten wentyl od początku nie pasuje, ale to słowo najdokładniej oddaje stan, w którym na zawołanie schodzić zaczyna powietrze...

  • NinjaC pół roku temu

    Poncki, „schodzi powietrze” albo „puszcza ciśnienie”

  • Poncki pół roku temu

    NinjaC dokładnie :)

  • Marzena pół roku temu

    Ciekawy wiersz. Można sobie różnie interpretować.

  • Poncki pół roku temu

    No dobrze, a zatem jaka jest Twoja interpretacja?

  • Marzena pół roku temu

    Poncki teraz jestem zajęta ale wrócę

  • Notopech pół roku temu

    Czytam całość jako manifest, albo jako obserwację — z punktu widzenia tego, co było i jest.
    Znalazłem w tej treści coś dla siebie.

  • Poncki pół roku temu

    dodałbym jeszcze .. i tego nad czym w przyszłości nie mamy kontroli. Dobrze, że znalazłeś coś dla siebie. Za pewne spokój nareszcie :)

  • Pulinaaa pół roku temu

    Nagle wszyscy spokoj odnajdują, a ja jakos nie:)Oddawaj troche;)

  • Poncki pół roku temu

    w tytule masz

  • Pulinaaa pół roku temu

    Poncki 👍

  • JagVetInte pół roku temu

    Kiedy czytasz, i jedno słowo w nastrój cię nagle wtrąca. Nieźle, boi

  • Poncki pół roku temu

    Wtrąca brzmi zniewalająco. Mnie, raczej wtula, lub wręcz wplusza.

  • JagVetInte pół roku temu

    Poncki wtrąca ewentualnie w dyby i do lochu, a tu już... Też zniewalająco. Czej, chyba nie załapałem.

  • Poncki pół roku temu

    JagVetInte wplusza to jak Cię plusz na siłę trzyma w ambiwalentnym uscisku

  • JagVetInte pół roku temu

    Poncki A to tak czasem mam, dosłownie. Jak mnie dzieci zakopią w pluszakach i trzeba nagle wstać.

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania