Pokaż listęUkryj listę

Opoww *** Zrymowanie Taboretu z Resztą

— Nieznośna droga Szafo. Wystarczy, że ci w dziurce pogmera, to od razu się przed nim otwierasz. A poza tym nie szarmancko wierci kluczem. Chyba blatem go walnę. Kultury nauczę.

— Czy wy w ogóle wiecie, że jestem proroczym taboretem. Wstrzymajcie utarczki, waśnie wasze, bo jeszcze niejeden z was zapłacze.

–– No coś ty! Bzdury pleciesz. Nie inaczej.

–– Ale...

–– Dobra, dobra. Twa mowa głupia, nie mądra wcale. W ten sposób nas nie zabawiaj. Ja z mą lubą poważnie gadam. Bom zakochanym stołem i powiedzieć wolę, że z tym wszystkim porządek zrobię. Nie będziesz mnie zdradzać z durnym ludziem, oraz z jego kluczem, tudzież.

–– Durnyś kochanie. Ludź tylko zagląda do wnętrza. To twej miłości nie umniejsza, gdy ze mnie gatki wyciąga, skarpetki. Na moje wdzięki nie jest on chętny.

 

–– Czy wy w ogóle wiecie, że jestem proroczym...

 

–– Ty nam możesz naskoczyć. Stul nogi taboret, bo ci sękiem przypier… na dolę i nie dolę. Nasz temat jest poważny. A skąd wiesz szafo, że nie pożąda twych zawiasów oraz drzwi. No odpowiedz wreszcie mi? Może nawet o twych molach śni?

–– Zmyślasz stole. Przestań wydziwiać, bo naszej miłości będzie koniec. Ja ludzia przecież nie zapraszam. Ma biegać przy przy mnie na golasa? Prawdę mówiąc, wolę go w w gaciach.

 

–– Czy wy ogóle wiecie…

   

–– Ten znowu swoje. Aż mnie pod oparciem złość piecze. Jam krzesło wyściełane i szczerze mówiąc mam przesrane. Gdy siądzie na mnie, przydusza tyłkiem. To nic, że na chwilkę. Czasami nawet puszcza gazy. Ma mnie za nic. Na takiego to jeno kaftanik.

–– Jestem gazówka. Chyba kiedyś z miłości skonam, bo na piekarnik jam napalona. Te delikatne, błękitne płomienie. Pieszczą me dziurki. Na żadne skarby nie wymienię. A gdyby ciasto chciało ich wiele, to je spalę na czarny węgielek.

–– Ze mnie biurko intelektem przykryte. Z was najmądrzejsze, sami widzicie. Po co w ogóle z wami gadam. Umiecie tylko głupotą zawadzać.

 

–– A czy wiecie, że jestem…

  

–– Taboretem durnym.

–– A czy wiecie, że jutro zrobią z nas trumny. To będzie nasz koniec. Spoczniemy pod ziemią, a zaś na innym każdy poziomie.

–– No nie! Taboret. Co ty gadasz. Normalnie szuflada ze mnie wypada.

–– To znowu ja, maszynka gazowa. Miło z wami konwersować, lecz mnie ten problem nie dotyczy. To wy na dobrą zmianę musicie liczyć.

–– Hej, gazówa. Ty przyszłość przeczuwaj. Twoje ciało z metalu jest. A zatem i ciebie wezmą precz. Jakiś rzeźbiarz niewyżyty, zrobi z ciebie do trumien uchwyty.

 

Itd...

Średnia ocena: 5.0  Głosów: 7

Zaloguj się, aby ocenić

Komentarze (12)

 • Materazzone dwa lata temu
  Jestem tu nowy. Także pierw się przywitam, ze wszystkimi. Dzień dobry każdemu!

  Tekst mnie urzekł jak czasem urzekają mnie nieistotne drobnostki. Może to dlatego, że sam czasem wyobrażam sobie, że moje krzesło ma romans z kanapą bo jakby między nimi jest pewna chemia i wiele podobieństwa.

  No i te rymowane dyskusje. Ładne, przyjemne, nie trudne i dobrze napisane. Tylko szkoda cenzury bo jakoś wolę dosadność. Prosto z mostu, pięścią w stół, kawa na ławę. Klnąć trzeba :D
 • Dekaos Dondi dwa lata temu
  Materazzone↔Dzięki:)↔Skorś nowy jest, to witam też?:)↔Co do stołu, to może akurat do niego, klnąć to trud, bo ktoś mu przywalił pięścią... w stół:)
  Wyobraźnia to fajna rzecz, zazwyczaj dobrze ją mieć.↔Pozdrawiam?:)
 • Pobóg Welebor dwa lata temu
  Z przyjemnością, jak zwykle. Tylko "gatki" bo od "gacie".
  Pozdrawiam ?
 • Dekaos Dondi dwa lata temu
  Pobogu Weleborze↔Dzięki:)↔Gatki poprawiłem↔Pozdrawiam?:)
 • szopciuszek dwa lata temu
  Biedna gazówa, nawet jej nie przepuszczą ;)
 • Dekaos Dondi dwa lata temu
  Szopciuszkowa↔Ano widzisz, jakie to czasami nieznośne wszystko?:))↔Pozdrawiam:)
 • rozwiazanie dwa lata temu
  Poeta, a jakże rzeźbiarz z fetyszem na mebelki. Fajny tekst. Pozdrawiam ?
 • Dekaos Dondi dwa lata temu
  Rozwiazanie↔Dzięki:)↔To jeno takie... zrymowane głupoty... chociaż... hmm↔Pozdrawiam?:))
 • Józef Kemilk dwa lata temu
  Cudne. Początek odjechany no i te prorocze krzesło. Wymiata.
  Pozdr.
  5
 • Dekaos Dondi dwa lata temu
  Józefie Kemilku↔Dzięki:)↔Ano właśnie:)↔Pozdrawiam?:)
 • nerwinka dwa lata temu
  przednia zabawa czytać takie teksty!

  przesyłam zajebiste serwusiki
 • Dekaos Dondi dwa lata temu
  Nerwinka↔Dzięki:)↔ To fajnie, że przednia↔Pozdrawiam?:)

Napisz komentarz

Zaloguj się, aby mieć możliwość komentowania